укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу кіровоградських Інтернет-сайтів (15.09 - 25.09.2014)


З 15.09.2014 по 25.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 15.09 – 25.09.2014

Загальні тенденції

Кіровоградські інтернет-ресурси досить активно висвітлювали перебіг виборчої кампанії, порівняно із регіональним телебаченням та пресою. Визначальним показником активності та чинником більшості публікацій було звільнення губернатора області від «Свободи» Олександра Петіка (бездіяльність якого на цьому посту призвела до фактичного розпаду місцевого осередку цієї політичної сили) та скандальне призначення Президентом України Петром Порошенком на цю посаду одіозного екс-члена Партії регіонів (за заявами місцевих самооборонців – «тітушковода») Сергія Кузьменка, нині ще депутата Верховної ради, що визвало значне збурення у місці і вже подекуди отримало назву Третього майдану. Під кінець зазначеного періоду почали спорадично з’являтися публікації, які певним чином пробують з’ясувати логіку таких кроків Президента і його Адміністрації. Тому решта політичних сил згадувалася спорадично й виключно в зазначеному контексті.

Найбільші показники за цей період продемонстрували Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента – 34,8%, «Свобода» – 14,9% та Арсеній Яцкнюк (уряд) – 13,5%, варто згадати у цьому контексті ще й Блок Петра Порошенка (12,8%), «Батьківщину» (9,9%), Опозиційний блок (8%) тощо, позаяк фактично крім них інші політичні гравці не були представлені.

Паритетно до цього маємо й мінімальні показники тональності, які мають Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента за незрозуміле для громади призначення губернатора та «Свобода» за аморфну політичну позицію на теренах регіону.

Визначальними темами на тижні були:

– звільнення губернатора області О. Петіка та масовий відтік членів «Свободи» з місцевого її осередку;

– призначення на цю посаду екс-регіонала С. Кузьменка;

– протести місцевих самооборонців та представників радикальних політичних сил проти такого рішення Президента з вимогою про звільнення губернатора депутатським корпусом обласної ради;

– збір підписів за відставку новопризначеного губернатора області.

Загалом варто наголосити на абсолютній незбалансованості представлення головних політичних гравців як за кількісними показниками