укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу львівських інтернет-видань (30.07 - 19.08)


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

 

Впродовж розглядуваного періоду моніторингу вибраних інтернет- видань («Галінфо», «Західнет», «Щоденний Львів») можна виокремити наступні тенденції:

-          частка виборчого контенту від загального контенту новин складає приблизно 25%, з яких не більше 10% стосується місцевих політиків;

-          протягом даного періоду інформація про вибори була загального характеру і стосувалась в основному повідомлень з Центральної виборчої комісії, процедури реєстрації кандидатів в народні депутати, тощо.

Слід зазначити, що як і всі інші обласні засоби масової інформації львівські інтернет-видання найбільшу частку «ефіру»  присвячують місцевим господарським проблемам, подіям культурного життя, тощо. Що ж стосується політичного контенту, то тут значна частка припадає на висвітлення та обговорення загальнонаціональних подій з коментарями місцевих особистостей. Події навколо підписання мовного закону стали центральними, оскільки це питання є болючим для мешканців регіону, і зайняли найбільшу частку контенту новин взагалі (хронологія подій, обіцянки місцевих політичних лідерів «зупинити їх», початок акції «імпічмент президенту», тощо)

 

 

Галінфо

            Період, що розглядається у даному виданні також представлений висвітленням подій навколо підписання мовного закону, новин ЦВК, діяльності Комітету опору диктатурі. З огляду на теми найбільше представлені Партія регіонів, Об’єднана опозиція та «Свобода». Найменше уваги у стрічці новин видання приділено КПУ та «Україна вперед». У переважній більшості матеріали подані стримано, а тональність можна помітити за назвами та короткими коментарями.

 

Західнет

            Новини інтернет-видання Західнет в основному висвітлюють позицію та діяльність Об’єднаної опозиції та Партії регіонів. Як уже зазначалося характерним для цього періоду є наповнення інформацією про прийняття мовного закону, що розставляє акценти у аналізі тональностей новинних повідомлень зважаючи на регіональні особливості. Іншими словами, присутність взагалі новини, у якій згадується про мовне питання автоматично несе негативну інтонацію по відношенню до Партії регіонів, КПУ. Найменше представлені у потоці новин цього сайту політичні сили «Україна вперед» та КПУ.

           

Щоденний Львів

            Інтернет-видання «Щоденний Львів» найбільше уваги приділив Партії регіонів та Об’єднаній опозиції, повідомлення про яких здебільшого нейтрального характеру. Примітка. Протягом звітованого періоду інформаційне наповнення інтернет-видання було невеликим – є припущення, що це пов’язано з періодом літніх відпусток.