укр eng

Звіт за результами моніторингу закарпатських он-лайн видань(30.07 – 19.08)


З 31.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Закарпатська область

Інтернет-видання Закарпаття більш активніше перейнялися виборчої кампанією, ніж преса і тим більше ТБ. Висвітлювалися і головні у всеукраїнському контексті теми -   старт виборчої кампанії, представлення списків, реєстрація мажоритарників. Менше на відміну від інших видів ЗМІ йшлося про діяльність уряду - виключення з цього - «мовне питання», яке обговорювалось в інтернеті з позиції угорських партій, ПР, коментарі В.Януковича, М.Азарова тощо. Ще кілька позицій, які висвітлювалися інтернет-ЗМІ: перші соцопитування, характеристики місцевих мажоритарників та самовисуванців, обговорювалися «місцеві розклади» та висвітлювались акції партій у рамках передвиборчої агітації.

Найчастіше про партії та кандидатів писали у нейтральному тоні, фіксуючи факти, подаючи офіційну інформацію. Найбільше текстів у такій тональності стосувалось ПР і Об’єднаної опозиції з мінімальною перевагою ПР, найменше нейтрально подано інформацію про партію «Україна-Вперед» (ця політична сила взагалі мінімально представлена в інтернет-виданнях, що досліджуються). А КПУ представлена в інтернеті навпаки більше, ніж в інших видах ЗМІ.

У позитиві лідером по опублікованій інформації став УДАР, чимало інформації у позитивній тональності представлену про Об’єднану опозицію (у тому числі і висвітлення приїзду Л.Оробець). Найменше у позитивній тональності подавалась інформація про ПР. Відсутні у позитивному контексті КПУ, «Україна-Вперед». Зате є самовисуванці (П.Чучка тв. В.Смоланка).

У негативній тональності найбільше інформації стосується ПР, зокрема і через висвітлення діяльності місцевих представників цієї політичної сили. Найменше у негативі інформували про КПУ. Мінімальні згадки у негативі стосувалися Об’єднаної опозиції та УДАРу.

Серед осіб, які часто фігурували в он-лайн інформаціях: В.Балога( передусім Закарпаття.онлайн, а також Мукачево.нет), мер Берегова Іштван Гайдош, кандидати-Сергій Ратушняк, Павло Чучка, Володимир Смоланка та інші. А всеукраїснкього рівня: В.Янукович, М.Азаров, Л.Оробець, В.Колісніченко.