укр eng

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ МОНІТОРИНГУ ІНТЕРНЕТУ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА ПЕРІОД З 30 ЛИПНЯ ПО 19 СЕРПНЯ 2012 РОКУ


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Полтавська область

 

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ МОНІТОРИНГУ ІНТЕРНЕТУ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА ПЕРІОД З 30 ЛИПНЯ ПО 19 СЕРПНЯ 2012 РОКУ

 

Моніторинг включає аналіз 3-ми обласних інтернет сайтів:

  • «Новини Полтавщини»

  • «Полтавщина»

  • «ТелеграфЪ»

 

Об’єкти моніторингу – 6 політичних партій з найвищими рейтингами:

  • Партія регіонів

  • «Батьківщина»

  • УДАР

  • «Свобода»

  • КПУ

  • «Україна – вперед!»

 

ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ

За звітний період інтернет-ЗМІ регіону приділили головну увагу проведенним передвиборчим з’їздам партій та участі у них представників з Полтавщини, висуненим кандидатам в нардепи, аналізу їх програм та дій.

Простежується явна симпатія інтернет-ЗМІ до політичних сил: ««Новини Полтавщини» - до правлячої партії. «Полтавщина» та «ТелеграфЪ» - Збалансовані та нейтральні.

««Новини Полтавщини» висвітлюють діяльність уряду та ініціатив Президента, представників Партії регіонів, керівництва області, створюючи ім позитивний імідж.

«Джинсу» розміщає сайт «Новини Полтавщини» та “Полтавщина”. Останній без позначок “Реклама” чи “Політична реклама” розміщує “джинсу” всіх політичних партій.

З позначкою “На правах реклами” повідомлення та статті подає «ТелеграфЪ».

Слід відмітити, що всі ЗМІ регіону дуже обмаль матеріалів присвятили "Свободі" та КПУ.

На всіх сайтах розміщені банери реклами партії регіонів.

 

Тональність:

«Новини Полтавщини» найбільше новин присявячує Партії регіоні, її активним представникам на місцях, керівництву області. Партія регіонів згадувалася переважно у позитивному контексті. Сайт в новинах матеріали про дії ПР, не каже що це є реклама.

Полтавщина” та «ТелеграфЪ»подає збалансовану інформацію. Разом з тим “Полтавщина” розміщає новини політичної реклами не кажучи, що це є реклама. Але при цьому сайт розмыщує інформацію всіх політсил.

 

Теми:

Основними темами були соціально-гуманітарні теми, головну роль у яких грали Партія Регіонів, візити до області посадовців, політиків.

Так за звітний період інтернет-ресурси регіону приділяли увагу візитам у область прем’єр — міністра Миколи Азарова, кандидатів в нардепи Наталії Королевської, Андрія Шевченка, Остапа Ступки, Сергія Соболева та Олега Тягнибока, лыдера КПУ Петра Симоненка.

Також вони розповіли про напад невідомих на офіс партії “Удар” в Оржиці. Майже щоденно розміщували інформацію про реєстрацію кандидатів в нардепи. Окрім того, висвітлювалася діяльність уряду та ініціатив Президента.

 

 

Спікери:

Новини Полтавщини” найбільше розміщували новини про Президента України Віктора Януковича, прем’єр-міністра України Миколи Азарова, губернатора Олександра Удовіченка, голову облради Івана Момота та їх заступників. Вони розповідали про турботу влади про народ, вирішення проблем регіону, вирішення соціально-гуманітарних проблем області.

Також спікерами виступили політики, що приїздили до регіону — від опозиції Сергій Соболев, від удару — Віталій Кличко, від КПУ — Петро Симоненко, від Україна вперед-Наталя Королевська, Андрій Шевченко та Остап Ступка.

 

 

Опис маніпуляцій та медіа-ефектів:

«Джинсу» розміщає сайт «Новини Полтавщини» та “Полтавщина”. Перші лише симпатизують партії влади. Другі — всім без виключення, хто платить гроші. Телеграф» маніпулятивні прийоми не застосовував.