укр eng

Звіт за результатами моніторингу вибраних львівських інтернет-видань (30.07-5.08.2012)


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

 

Протягом звітованого періоду (30.07 – 5.08. 2012 р.) львівські інтернет-сторінки «Гал-інфо», «Zahid.Net» та «Щоденний Львів» в основному зосередились на темі старту виборчої кампанії, а зокрема, проведених з’їздів політичних партій, оголошених передвиборних програм та представлених виборчих списків кандидатів. З огляду на такі події згаданими у публікаціях видань є всі шість найбільш рейтингових політичних партій. Також, слід зазначити, що впродовж цього тижня увага журналістів була прикута більше до подій соціально-політичного життя національного масштабу, а ніж до місцевих. Всі інтернет видання намагалися повно подавати інформацію про перебіг реєстрації, тому в один день можна було читати по 5-7 заміток щодо реєстрації одного й того суб’єкта виборчого процесу. Максимальні показники у інтернет-виданнях отримують представники Об’єднаної Опозиції та Партії Регіонів. Велика кількість згадок про Об’єднану Опозицію передовсім пов’язана зі згадками про лідерів цієї політичної сили Ю.Тимошенко, Ю.Луценко, А.Яценюка.

Як маніпуляція використовуються прийоми емоційного забарвлення матеріалів, що переважно присутня у заголовках повідомлень, тоді коли текст новини є досить нейтральним. Наприклад, «Комуніст Мартинюк здобуває мандат в рай?» http://galinfo.com.ua/news/115182.html

Відверту джинсу зафіксовано на сайтах Гал-інфо та Захід-нет у повідомленнях про самовисуванців братів Дубневичів (було оприлюднено інформацію про готовність брати участь у виборах, «мовні заяви» кандидатів, тощо).