укр eng

Звіт за результатами моніторингу інтернет-видань у Чернігівській області 20-26 серпня 2012 р.


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернігівська область

 

Загальні тенденції
В Інтернет-просторі Чернігівської області з початку тижня найбільш популярною темою була новина про конфлікт між двома кандидатами самовисуванця В.Атрошенка та опозиціонера В.Поліщука, з приводу чого були заяви та прес-конференції. Саме ці інформаційні приводи і додали значного негативу в показниках самовисуванців.
Також значна увага приділялася святкуванню Дня Незалежності та присвяченого цьому святу фестивального тижня. Завдяки цій темі найбільше позитивних та нейтральних показників отримала Партія регіонів.
В області продовжується обговорення програм кандидатів (проект ГО "Ініціатива"). А тому інтернет-ресурси постійно висвітлюють результати зустрічей громадськості та кандидатів в депутати в округах.
Цього тижня найменше уваги інтернет-ЗМІ приділяли партії Н.Королевської "Україна-Вперед!" та КПУ. 
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Максимальної кількості негативних показників цього тижня отримав самовисуванець В.Атрошенко. Ще до цієї загальної кількості негативу додали матеріали про О.Ляшка (його партію не аналізуємо, тому його окремо) та М.Голицю, які балотуються на 208 окрузі. 
Максимальні показники позитивної тональності Партія регіонів досягла за рахунок розміщення на одному з ресурсів матеріалу "іміджевого" характеру без позначки реклама. Цей же матеріал і додав негативних показників Об'єднаній опозиції.
У нейтральній тональності про ПР в основному згадують сайти, коли інформують про дії влади та Уряду.
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр)
Серед інтернет-ресурсів спостерігається більш-менш збалансована політика висвітлення діяльності політичних сил та перебігу виборчого процесу. Хоча інколи трапляються матеріали з викривленими заголовками.
Теми (без цифр)
Конфлікт між кандидатами по 206 округу - в результаті були розміщені заяви кандидата-самовисуванця В.Атрошенка та проведена прес-конференція В.Поліщука (ОО "Батьківщина")
Офіційні свята: День Незалежності, День Прапора 
Фестиваль "Київська Русь" у Любечі
Народний форум "За Ялівщину" ініційований кандидатом від "Батьківщини" Валерієм Дубілем.
Обговорення програм кандидатів в округах
Спікери (без цифр)
----
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Серед медіа-ефектів та маніпулятивних технологій інтернет-ресурси застосовують розміщення відео-роликів та фоторепортажів, де згадуються представники партій чи влади. Наприклад, "Чернігівці рятуватимуть Ялівщину референдумом (відео-, фоторепортаж)", "День Незалежності у Чернігові. ФОТОрепортаж" - у тексті прізвища політиків та назви партій не згадуються, а на фото та відео вони присутні.