укр eng

Звіт за результатами моніторингу Інтернету у Харківській області з 30.07.2012 по 05.08.2012


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Харківська область

  1. Загальні тенденції.

Упродовж 30 липня – 5 серпня 2012 р. найбільшу увагу місцевих ЗМІ була прикута до висвітлення початку виборчої кампанії, питань, пов’язаних із проведенням суду над Ю. Тимошенко у Харкові, а також численним «покращенням життя», що відбуваються на Харківщині.

Інтернет-видання, з огляду на фактичну безмежність їх ресурсів, писали більше, і про всіх суб’єктів виборів. 67382 знаків було віддано Об’єднаній опозиції, 26261 – ПР. Писали в Інтернеті й про КПУ, «Свободу», «Удар» та «Україна, вперед!». Характерно, що про ОО, ПР, КПУ та «Україна, вперед!» негативної тональності було більше, ніж позитивної. Це пояснюється значною кількістю саме критичних матеріалів, що публікуються у харківських тенетах Всесвітньої павутини.

«АТН», як видання, наближене до опозиції, більшу частку негативу приділило ПР. Однак, задля об’єктивності, слід відмітити, що ПР висвітлювалась у в новинах, що носили позитивну тональність, яких було лише у 2 р. менше, ніж позитиву про Об’єднану опозицію.

«Главное», яке вважають близьким до опозиційного та опального колишнього губернатора Харківської області А. Авакова, про Об’єднану опозицію писало тільки у нейтральному та позитивному тонах (останній набрав 10041 знак), тоді як про ПР – у більшості в негативі (5349 знаків). До того ж, дісталося критики й КПУ, «Удару» та «Україна, вперед!». Однак, з огляду на «зачистку» медіапростору, що була проведена у 2011 – 2012 рр. на Харківщині та в умовах, коли опозиційні ЗМІ фактично опинилися витісненими в Інтернет, було б дивним, аби вони не скористалися останньою можливістю для вигідного їм висвітлення інформації.

«Городской дозор», який, навпаки, пройшов за кілька років шлях від «помаранчевого» сайту до видання, що повністю підтримує владу в особі ПР (у першу чергу – харківську міську), і під час виборів не стидається подавати інформацію однобоко. Так, якщо ПР було присвячено не так вже й багато позитиву – 1440 знаків (за фактичною відсутністю негативу), то Об’єднану опозицію практично втопили у негативі – 16161 знак. Згадав «Городской дозор» і КПУ, «Удар» та «УВ», причому останнім дісталося більше у 2 рази більше негативу, ніж позитиву (1431 до 758).

 

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

До максимально негативної тональності вдавався «Городской дозор», висвітлюючи події навколо Ю. Тимошенко (наприклад, «Тимошенко подписала уникальный газовый контракт: Киев проиграл все, что можно», «Городской дозор», 03.08.12).

«АТН» досить негативно писало про скандал навколо побиття відомого журналіста М. Найема охоронцями представника ПР (наприклад, «Добкин разговаривал с пустым местом? Губернатор оказался свидетелем скандала с избиением журналиста», «АТН», 01.08.12). А «Главное» 03.08.12 опублікувало негативний матеріал «Эксперт: Азаров –патологический обманщик».

 

  1. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).

У перших сюжетах усіх новин представлені керманичі держави (Азаров, Янукович, Тігіпко, Табачник тощо), ув’язнена лідер Об’єднаної опозиції Ю. Тимошенко та А. Аваков. Неодноразово в Інтернет-виданнях згадувалися лідер «Удару» В. Клічко, очільник «Україна, вперед» Н. Королевська та футболіст А. Шевченко, який посів 2-й номер у списку «УВ».  

 

  1. Теми (без цифр).

Об’єднана опозиція: Немецкие врачи требуют оградить Тимошенко от стресса, Минздрав не знает, когда врачи из Шарите вылечат Тимошенко, Тимошенко не з’явилася до суду, Пікет під Апеляційним судом, Нардепы-оппозиционеры хотят встретиться с Тимошенко в годовщину ее заключения.

ПР: У Києві відбувся з’їзд ПР, Підсумки подання документів для вступу у виші,  Зростання соцвиплат в Україні, В ПР считают нормальным присутствие в Раде охранников и водителей.

КПУ: Первая пятерка КПУ, Янукович надеется на мудрость и опыт Симоненко, Коммунисты убили Леся Курбаса. Этот день в истории.

Свобода: "Свобода" утвердила список кандидатов в нардепы. Швайка – восьмой.

«Удар»: «Украина вперед!» назвала первую пятерку, Партии Кличко и Королевской спонсирует ПР.

«Україна, вперед!»: Может ли Андрей Шевченко быть нардепом?, «Украина вперед!» назвала первую пятерку, "Украина - Вперед!" является искусственным проектом Банковой.

 

  1. Спікери (без цифр).

Основним спікером від ПР є прем’єр-міністр М. Азаров. Його активність напрочуд збільшилася, майже у кожному випуску теленовин, та в інформаціях інших ЗМІ згадують коментарі Азарова з різних приводів. Серед харківських спікерів слід, у першу чергу,  назвати М. Добкіна.

Основним спікером від ОО є адвокат Тимошенко Сергій Власенко. Також згадуються А. Яценюк та А. Аваков.

 

  1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

В Інтернет-виданні «Городской дозор» використовують і маніпуляції з фотографіями, які нерідко підсилюють негативний тон у матеріалах, присвячених Об’єднаній опозиції (в першу чергу – Тимошенко).

Опоненти відповідають взаємністю на сторінках «АТН» та «Главное». Так само, виставляючи матеріали із комічними фото Азарова, Януковича. Також іноді «грають» із назвами. Скажімо, у виданні «Главное» від 04.08.12 розміщено досить нейтральні за змістом матеріали, які озаглавлені так: «Янукович-младший претендует на Кубок Чмыря»  (останнє слово – прізвище губернатора Сумської області) та «Королевская раздуплилась со своим списком», що, безумовно, додає негативної тональності.