укр eng

Звіт за результатами моніторингу житомирських інтернет-сайтів (20-26 серпня 2012р.)


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Житомирська область

Упродовж 20 серпня - 26 серпня 2012 року житомирські Інтернет-ресурси присвятили увагу політичним силам та їхній готовності до парламентських виборів. Найбільшу увагу було приділено Партії регіонів та їхнім ініціативам щодо вирішення проблем життєдіяльності громади.Об’єднаній опозиції, КПУ, Удар та їхнім діям було приділено значно менше уваги. Було висвітлено також дії кандидатів в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, кандидата в народні депутати  Миколи Петренка по виборчому окрузі № 63.

Тональність:

INZT.UA найбільше присвятив політичній силі  Партії регіонів. Партія регіонів згадувалася переважно у позитивному контексті. Майже усі статті були присвячено Партії регіонів та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. На INZT.UA інформація була більш збалансованою.

1 ZT.UA згадували як Партію регіонів, так й представників партії Удар, зокрема, голови обласної організації, члена Політради  партії Рустама Раупова, кандидата у народні депутати ВРУ. Перших згадували переважно у позитивному та нейтральному контексті, а представників та прихильників Удар було згадано переважно у нейтральному контексті. Дії кандидата в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, якого не зареєструвало ЦВК, Володимир Сацюк подав до суду.

Житомир.інфо інформує про усіх кандидатів у народні депутати до ВРУ . Інформація  переважно у  нейтральному контексті, позитивному контексті. Опубліковано про передвиборчу діяльність лідерів, які представляють місцеву еліту, ЦОВВ, діючих народних депутатів, Президент України. Це Партія регіонів, Свобода, КПУ,  Удар, Об’єднана опозиція, Україна вперед!

Репортер Житомира присвятив усім політичним силам КПУ, Удар, Об’єднана опозиція, але  найбільше присвятив політичній силі  Партії регіонів. Опубліковано про передвиборчу діяльність лідерів, які представляють місцеву еліту, ЦОВВ, діючих народних депутатів, Президент України. Це Партія регіонів, Свобода, КПУ,  Удар, Об’єднана опозиція, Україна вперед! Партія регіонів згадувалася переважно у позитивному контексті. Майже усі статті були присвячено Партії регіонів та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Діяльність інших політсил представлена у позитивному контексті також.

Рупор Житомира Опубліковано про передвиборчу діяльність лідерів, які представляють місцеву еліту, ЦОВВ, діючих народних депутатів, Президент України. Це Партія регіонів, Свобода, КПУ,  Удар, Об’єднана опозиція, Україна вперед! Усі політичні сили згадувались переважно у позитивному контексті. Статті були присвячено Партії регіонів та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Було надано детальну інформацію про дії КПУ, Удар, Об’єднану опозицію, а також про самовисуванців.

Рупор Житомира інформує про усіх кандидатів у народні депутати до ВРУ .

 

Пріоритетність представлення

INZT.UA найбільший пріоритет було надано представникам від влади, які належать до Партії Регіонів: прем’єр-міністрові України Миколі Азарову та іншим представникам влади від Партії Регіонів. Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР  кандидата Сергія Рижука по виборчому округу №62.

1 ZT.UA пріоритет надавав представникам влади від Партії Регіонів, Геннадію Зубку, кандидату у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», лідерам Удар. Надавав інформацію про дії кандидата в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, якого не зареєструвало ЦВК, Володимир Сацюк подав до суду.

Житомир.інфо  найбільший пріоритет було надано представникам від влади, які належать до Партії Регіонів: президентові України Віктору Януковичу, прем’єр-міністрові України Миколі Азарову, міністрові оборони України Дмитру Саламатіну, міністрові регіонального будівництва та розвитку Анатолію Близнюку  та іншим представникам влади від Партії Регіонів. Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР  кандидата Сергія Рижука по виборчому округу № 62, так і про  про Геннадія Зубка, кандидата у народні депутати по виборчому окрузі № 62. Надавав інформацію про дії кандидата в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, якого не зареєструвало ЦВК, Володимир Сацюк подав до суду.

Репортер Житомира      найбільший пріоритет також було надано представникам від Партії Регіонів. Зокрема було представлено: лідера Партії Регіонів Миколі Азарову, Сергія Рижука, голову ЖОДА, який також є членом  Партії Регіонів. Менше Геннадію Зубку, кандидату у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», лідерам Удар, самовисуванцям Віктору Развадовського, Святославу Піскуну, надавав інформацію про дії кандидата в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, якого не зареєструвало ЦВК, Володимир Сацюк подав до суду.

Рупор Житомира найбільший пріоритет було надано представникам від влади, які належать до Партії Регіонів: прем’єр-міністрові України Миколі Азарову, міністрові оборони України Дмитру Саламатіну, міністрові регіонального будівництва та розвитку Анатолію Близнюку  та іншим представникам влади від Партії Регіонів. Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР  кандидата Сергія Рижука по виборчому округу №62. Менше інформації про Геннадія Зубка, кандидата у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», лідерам Удар, самовисуванців Віктора Развадовського, Святослава Піскуна. Акцентовано увагу щодо дій представників партії Удар, зокрема, голови обласної організації, члена Політради  партії Рустама Раупова, кандидата у народні депутати ВРУ, про дії політичних сил КПУ, Свобода,  надавав інформацію про дії кандидата в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, якого не зареєструвало ЦВК, Володимир Сацюк подав до суду тощо.

Теми:

INZT.UA Основними темами були соціально-гуманітарні, економічні, аграрні теми, головну роль у яких грала Партія Регіонів.  Майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня. Основними темами були соціально-гуманітарні, втілення яких можливо та буде можливим, лише за керівництва Партії регіонів.

1 ZT.UA йшлось про Геннадія Зубка, кандидата у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», а також   більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам та діям ПР, кандидатів-самовисуванців. Партію Регіонів також було зображено у контексті майбутніх виборів, однак цій політичній силі та її висуванцям було присвячено теми, де висвітлили у нейтрально та позитивному контексті. Надавав інформацію про дії кандидата в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, якого не зареєструвало ЦВК, Володимир Сацюк подав до суду тощо.

 Житомир.інфо  присвятила темам: парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня, Геннадію Зубку, кандидату у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», кандидату в народні депутати серед самовисуванців Віктору Развадовському, а також представникам від влади, які належать до Партії Регіонів: президентові України Віктору Януковичу, прем’єр-міністрові України Миколі Азарову, іншим представникам влади від Партії Регіонів. Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР  кандидата Сергія Рижука по виборчому округу № 62. Надавав інформацію про дії кандидата в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, якого не зареєструвало ЦВК, Володимир Сацюк подав до суду тощо.

Репортер Житомира основними темами були соціально-гуманітарні, економічні, аграрні теми, головну роль у яких грала Партія Регіонів. Теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня, а також про те, як вирішує проблеми виборців Геннадій Зубко, кандидат у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», як допомагають своїм виборцям самовисуванці Віктор Развадовський, Святослав Піскун. Надавав інформацію про дії кандидата в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, якого не зареєструвало ЦВК, Володимир Сацюк подав до суду тощо.

Рупор Житомира  віддзеркалює соціально-економічне, аграрне життя, новини культури, мистецтва, благодійності  у виступах Партії Регіонів.  Майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня. Основними темами були соціально-гуманітарні, втілення яких можливо та буде можливим, лише за керівництва Партії регіонів. Йшлось про Геннадія Зубка, кандидата у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», а також   більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам та діям ПР, кандидатів-самовисуванців. Партію Регіонів також було зображено у контексті майбутніх виборів, однак цій політичній силі та її висуванцям було присвячено теми, де висвітлили у нейтрально та позитивному контексті. Негативного  контексту немає. Багато інформації присвячено самовисуванцям, зокрема, Віктору Развадовському, а також представникам від влади, які належать до Партії Регіонів: президентові України Віктору Януковичу, прем’єр-міністрові України Миколі Азарову, іншим представникам влади від Партії Регіонів. Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР  кандидата Сергія Рижука по виборчому округу № 62. Надавав інформацію про дії кандидата в народні депутати серед самовисуванців Віктора Развадовського, Володимира Сацюка по виборчому окрузі № 63, якого не зареєструвало ЦВК, Володимир Сацюк подав до суду тощо.

Спікери:

 INZT.UA найбільше виступав  Сергій Рижук, голова ЖОДА з приводу вирішення проблем міста та області.

1 ZT.UA Сергій Рижук, голова ЖОДА з приводу вирішення проблем життєдіяльності міста та області, мер   міста Житомира Володимир Дебой, член  Партії Регіонів, Геннадій Зубко, кандидат у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» з приводу вирішення проблем жителів області, лідерУдар Рустам Раупов про відродження міста Житомира, перспективи молоді.

 Житомир.інфо  виступав з приводу підтримки прав людини, проблем виборців Геннадій Зубко,  кандидат у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідер Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», з приводу покращення життя земляків кандидат в народні депутати серед самовисуванців Віктор Развадовський, найбільше виступали Президент України Віктор Янукович з приводу соціально-гуманітарних аспектів,   Віталій Журавський з приводу власних досягнень та бажань йти у політику для допомоги людям, Сергій Рижук, голова ЖОДА з приводу вирішення проблем міста та області.

Репортер Житомира найбільше виступав Сергій Рижук, голова ЖОДА з приводу вирішення проблем життєдіяльності міста та області, кандидат в народні депутати України від ПР  кандидата по виборчому округу № 62. мер   міста Житомира Володимир Дебой, член  Партії Регіонів, Геннадій Зубко, кандидат у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» з приводу вирішення проблем жителів області, лідерУдар Рустам Раупов про відродження міста Житомира, перспективи молоді.

Рупор Житомира найбільше виступав  Сергій Рижук, голова ЖОДА з приводу вирішення проблем міста та області, мер   міста Житомира Володимир Дебой, член  Партії Регіонів, Геннадій Зубко, кандидат у народні депутати по виборчому окрузі № 62,  лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» з приводу вирішення проблем виборців,  з приводу покращення життя земляків кандидат в народні депутати серед самовисуванців Віктор Развадовськийо виборчому окрузі № 62, найбільше виступали Президент України Віктор Янукович з приводу соціально-гуманітарних аспектів,   кандидат в народні депутати України від ПР   Сергій Рижук по виборчому округу № 62.

Опис маніпуляцій та медіа-ефектів:

 INZT.UA є прихована рекламу політичної партії Партії регіонів через висвітлення їхньої активності лише у позитивному контексті. Через відсутність реальних політичних опонентів даної політичної сили та активного схвалення партії, особливо її висуванців на теренах Житомирщини. Завдяки активним діям Сергія Рижука, голови ЖОДА, мера   міста Житомира Володимира Дебоя, члена  Партії Регіонів, а також інших представників даної політичної сили у суспільстві створюється позитивна думка стосовно ПР. Позитивної інформації про партію влади значно більше, ніж нейтральної інформації. 

1 ZT.UA маніпулятивні прийоми застосовувалися менше. У цій   газеті висвітлювалися не лише дії Партії Регіонів. Проте  намагаються створити позитивну думку відносно Партії Регіонів та її висуванців й прихильників. Діяльність інших політичних сил висвітлювались також, зокрема, лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», дії Удар, Свобода.

Житомир.інфо маніпулятивні прийоми застосовував також. Висвітлювалися дії Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», дії Удар у нейтральній та позитивній тональності, а дії  Партії Регіонів в позитивній та  нейтральній тональності.  Створюється позитивна та нейтральна думка стосовно у суспільстві щодо ії Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», Свобода тощо.

Репортер Житомира  маніпулятивні прийоми застосовувалися.  Висвітлювалися не лише дії Партії Регіонів. Проте  намагаються створити позитивну думку відносно Партії Регіонів та її висуванців й прихильників. Діяльність інших політичних сил висвітлювались також, зокрема, лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», дії Удар, КПУ, Свобода. та самовисуванців. Є тенденція: позитивної інформації про партію влади значно більше, ніж нейтральної інформації.

Рупор Житомира  прихована рекламу політичної партії Партії регіонів через висвітлення їхньої активності лише у позитивному контексті. Через відсутність реальних політичних опонентів даної політичної сили та активного схвалення партії, особливо її висуванців на теренах Житомирщини. Завдяки активним діям Сергія Рижука, голови ЖОДА, мера   міста Житомира Володимира Дебоя, члена  Партії Регіонів, а також інших представників даної політичної сили у суспільстві створюється позитивна думка стосовно ПР. Позитивної інформації про партію влади значно більше, ніж нейтральної інформації. Проте  намагаються створити позитивну думку відносно Партії Регіонів та її висуванців й прихильників. Діяльність інших політичних сил висвітлювались також, зокрема, лідера Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», дії Удар, Свобода, КПУ, Україна Вперед. Також маніпулятивні прийоми використано також у нейтральній та позитивній тональності.