укр eng

Звіт за результатами моніторингу Одеського Інтернету 20.08.2012 - 26.08.2012


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Одеська область

 

ІНТЕРНЕТ

 

ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ

В період з 20 по 26 серпня одеські інтернет видання, що охвачені моніторингом, в основному, присвітили увагу висвітленню специфіки перебігу передвиборчої компанії в Одесі та області. Основна увага приділялась Партіїї Регіонів, самовисуванцю за 133 в.о. (Київський район м. Одеси). Трошки менше уваги приділено висвітленню діяльності Об’єднаної опозиції та УДАРу. Практично відсутні згадування ВО “Свобода” та КПУ, зовсім відсутні згадування України Вперед! В той самий сайт, увага видань щодо політичних сил коливається. Так, інформаційне видання Траса Е-95 цього тиждня приділила увагу лише Партії Регіонів (лише позитивна та нейтральна тональності), “Таймер” - Партії Регіонів (негативна та нейтральная) та самовисуванцю І. Маркову (позитивна та нейтральная тональності), при цьому, кількість матеріалів щодо І. Маркова на виданні переважає. Думська найблільше уваги приділила також самовисуванцю І. Маркову (негативна та нейтральна), Партії Регіонів приділено менше уваги (негативна та нейтральна тональності), також увагу приділено діяльності ВО Свобода (переважно нейтральна) та парії УДАР (позитивна та нейтральна). Видання 048.ua цього тиждня подала інформацію про максимальну кількість суб’єктів, проте найбільша доля присвячена Партії Регіонів (нейтральна та негативна тональності). В поданню матеріалів щодо інших суб’єктів видання дотримується переважно нейтральної тональності.

Слід зазначити, що цього тиждня значно зросла кількість заказових матеріалів з прихованою агітацію чи антиагітацією за окремих кандидатів.

 

 

Видання/кількість друкованих знаків

 

Думська

 

ПР — 1319 (нейтральна 619, негативна 700)

Самовисування (І. Марков, 133 в.о.) - 5020 (нейтральна 3778, негативна 1242)

Свобода - 950 (негативна 68, нейтральна 882)

УДАР — 5262 (нейтральна 4103, позитивна 1159)

КПУ — 0

Об’єднана опозиція — 0

Україна Вперед! - 0

 

Таймер

ПР — 12665 (нейтральна 5535, негативна 7130)

Самовисування (І. Марков) — 16833 (нейтральна 11168, позитивна 5665)

Свобода — 0

УДАР — 0

КПУ — 0

Об’єднана опозиція — 0

Україна Вперед — 0

 

048.ua

ПР — 17988 (нейтральна 12129, негативна 5859)

Об’єднана опозиція — нейтральна 4302

Самовисуванння (І. Марков) 1542 (нейтральна 1101, негативна 441)

КПУ — нейтральна 252

Свобода — нейтральна 1186

УДАР — нейтральна 2984

Україна Вперед — 0

Трасса Е-95

 

ПР — 11096 (нейтральна 5523, позитивна — 5573)

Об’єднана опозиція — 0

Самовисування — 0

КПУ — 0

Свобода — 0

УДАР — 0

Україна Вперед! - 0

 

КОМЕНТАР МАКСИМАЛЬНИХ ТА МІНІМАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ

 

Цього тиждня найбільшу увагу сайтом “Думська” було приділено кандидату-самовисуванцю за в.о. 133 (Київський район, м. Одеса). Інформація про цього кандидата подається переважно в нейтральній тональності, однак присутня значна доля негативу. Більшість матеріалів направлена на виявлення негативних сторін кандидата, що пов’язано з тим, цей кандидат є основним конкурентом в передвиборних перегонах О. Гончаренка (ПР), якому підконтрольне дане видання. Значна кількість знаків, присвячена УДАРу пов’язана з виходом лише одного матеріалу: інтерв’ю с екс-мером Одеси Е. Гурвіцем, який зараз іде за списками УДАРу. Інтерв’ю було подано виключно з використанням прямої мови кандидата, без використання медіаефектів, тому, тональність матеріалів передана виключно зі слів кандидата. Значно менше інформації присвячено Партії Регіонів, здебільшого діяльності органів місцевого самоврядування. Така інформація виданням традиційно подається з великою долею інформації в негативній тональності. Згадування ВО “Свобода” пов’язано з виходом лише одного матеріалу про мітинг політичної сили на День Незалежності. Невилика частка негативу вийшла завдяки маніпулюванню заголовком, сам матеріал було подано в нейтральній тональності.

Видання “Таймер”, будучи підконтрольним самовисуванцю І. Маркову на четвертому тиждню передвиборчої компанії значно збільшило кількість заказових матеріалів, які свідчать на користь цього кандидата, та відповідно кількість антиагітаційних матеріалів щодо його основного конкурента О. Гончаренка (ПР). У зв’язку з цим, видання подано максимальну кількість матеріалів щодо ПР (виключно в особі О. Гончаренка) в негативній тональності, та найбільшу частку інформації щодо І. Маркова (переважно в нейтральній тональності). Інформації щодо інших суб’єктів видання цього тиждня не подавало.

Видання 048.ua максимальну частку матеріалів подаваав в нейтралій тональності. Лише до ПР були матеріали з негативною тональністю: в основному щодо порушень Партією Регіонів виборчого законодавства.

Траса Е-95 приділила увагу лише Партії Регіонів, переважають джинсові матеріали щодо кандидата від цієї партії Івана Фурсіна (в.о.138, центр смт. Ширяєве) та реалізації в Одеській області ініціатив губернатора “Народний бюджет” та “Народний медогляд”. Інформація подавалась лише в позитивній та нейтральній тональності (практично нарівні).

 

ГОЛОВНІ ТЕМИ ТИЖДНЯ

  1. Порушення виборчого законодавства Партією Регіонів

  2. Зустрічі І. Маркова з виборцями

  3. Реалізація ініціатив “Народний бюджет” та “Народний медогляд”

 

ГОЛОВНІ СПІКЕРИ

  1. Е. Гурвіц (УДАР)

  2. Е. Матвійчук (ПР)

  3. І. Марков (самовисування)

    ОПИС МАНІПУЛЯЦІЙ ТА МЕДІАЕФЕКТІВ

Видання “Думська” використовує нагнітання емоцій через повтор та маніпулювання заголовками щодо самовисуванця І. Маркова для досягнення негативної тональності.

Наприклад: заголовок “Игорь Марков наехал на владельцев Сити-Центра” (маніпулювання заголовком, в самій статті мова про власні враження кандидата від роботи торгівельного центру). “Напомним, недавно Игорь Марков отказался предоставлять материальную помощь избирательнице, сославшись на то, что испытывает материальные трудности” (цей повтор було використано в декількох матеріалах щодо дорогого годинника кандидата та його нової автівки).

Видання “Таймер” публікує велику кількість немаркованої політичної реклами щодо самовисуванця І. Маркова. Задля досягнення позитивних тональностей використовується цитатування очевидців подій (зазвичай громадян, які були присутні на зустрічах з кандидатом). Нарприклад: «Мы очень благодарны Игорю Олеговичу за ту работу, которую он проделал и за то, что эта дорожка теперь будет освещена, – говорит Любовь Рыбак. – Мы хотим сказать большое спасибо Игорю Маркову за то, что наконец-то и до нас дошла пусть маленькая, но часть того большого дела, которое он делает в нашем городе».

«Я и раньше рассчитывал на этого кандидата, а теперь так точно. Он деловой человек и если сумел для себя добиться многого, я думаю, сможет и для страны что-то сделать. Да и программу его я во многом поддерживаю», – делится впечатлениями от знакомства с Игорем Марковым Владимир Савельевич.

Видання 048.ua маніпулує заголовками задля досягнення негативної тональності в матеріалах про ПР. Наприклад “Парти Регионов превратила поднятие государственного флага в Одессе в цирк”. В самому матеріалі мова йде про святкування Дня Прапора, мова про Партію Регіонів чи то представників влади взагалі не йде.

Видання “Трасса Е-95” публікує велику кількість немаркованої політичної реклами щодо кандидата від ПР О. Фурсіна (в.о. 138, смт. Ширяєве), де для досягнення позитивної тональності матеріалів використовується штучне збільшення.