укр eng

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (20 - 26 серпня)


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Донецька область

З 20.08.2012 по 26.08.2012

Медiа: Інтернет

Регiон: Донецька область

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (20 – 26 серпня)

Упродовж 20-26 серпня 2012 року найбільшу увагу интернет-ЗМІ Донецького регіону присвятили Партії регіонів (155229 др. зн.). Однак інтернет-видання, на відміну від всіх інших видів ЗМІ, достатню увагу приділили і висвітленню діяльності об'єднаної опозиції – 75047 др. зн. На третьому місці опинився УДАР (58133 др.зн.). Справа в тому, що на цьому тижні УДАР опинився в центрі внутріпартійного скандалу, хід якого докладно висвітлили інтернет-ЗМІ

Партії "Україна, Вперед" і КПУ було приділено набагато менше контенту. Згадки про "Свободу" носили епізодичний, дуже маленькій за обсягом, характер.

Партія регіонів стала рекордсменом за обсягом "позитиву" (73204м др. зн.). Кількість згадок в нейтральній тональності щодо Партії регіонів на цьому тижні була на рівні 41470 др.зн. Ще 40555 др.зн. було надруковано в негативному контексті.

Що стосується об'єднаної опозиції, то ця політична сила в інтернет-просторі Донецького регіону згадувалася переважно в нейтральній тональності (43549 др.зн). Негативної інформації було майже в 2,7 раз менше – 15903 др. зн., позитивної – теж в  2,7 раз менше, ніж нейтральної – лише 15595 др.зн.

Таким чином, можна констатувати, що інтернет-видання на цьому тижні охопили, нехай різною мірою, діяльність усіх політичних сил, які є об'єктами нашого моніторингу.

Однак представленість партій на різних сайтах була різною як за обсягом, так і за тональністю.

"Новости Донбасса" більш за все своєї віртуальної площі надали Партії регіонів. Більшість публікацій - негативна тональність ( 31604 др.зн). Приблизно однаковий обсяг контенту на сайті присвячений Партії регіонів в позитивній та нейтральній тональності – 11616 др.зн. та 9696 др.зн. відповідно.  На друге місце видання вивело об'єднану опозицію. Ця політична сила отримала від видання найбільшу кількість згадок у нейтральному контексті (35578 др.зн). Позитиву було11839 др.зн , негативу – лише 1587 др.зн. .

Решта партій згадувалися епізодично. Однак на цьому тлі помітно відносно велику кількість негативу на адресу політичної партії УДАР (11682 др.зн.). Вербальний аналіз контенту показав, що приводом для критики став внутрішньопартійний скандал в цій політичній силі. Публікації "Новин Донбасу" на цю тему мають ознаки таких, що підтримують одну із сторін конфлікту. Так, наприклад, в новині про виключення групою незадоволених лідером донецького УДАРУ цього самого лідера з партії формально надається друга точка зору. При цьому, більша частина інформації, починаючи з ліда, присвячена критиці виключеного керівника. Лише в самому кінці новини з'являється заявлена ​​в заголовку інформація про те, що УДАР вважає звинувачення на його адресу такими, що не відповідають дійсності.

Інтернет-видання "Новости Донбасса" позиціонує себе як незалежне. Однак на цьому тижні намітилася тенденція публікації на сайті матеріалів, які мають ознаки замовних. Для цього видання створило спеціальну рубрику "Робота в округах". У ній розміщуються іміджеві статті про представників чинної влади та членів Партії регіонів. На цьому тижні мав місце рідкісний випадок інформаційної підтримки опозиції. Ці матеріали не тільки вставляються в стрічку новин, але й розміщуються на головній сторінці сайту, в самому центрі екрану. Статті, які мають ознаки замовних, таким чином, знаходяться в полі зору читачів набагато більше часу, ніж звичайні новини. На цьому тижні "Новости Донбасса"  "працювали в округах" з депутатом Партії регіонів та відомим "регіоналом" - народним депутатом і кандидатом в депутати Й.Звягільським  та кандидатами в депутати від партії УДАР. Видання розмістило в придуманій рубриці без позначки "Політична реклама", відверто пропагандистські передвиборні статті про цих учасників виборчого процесу.

Інтернет-видання КИД, редакція якого розміщується під одним дахом з обласною організацією Партії регіонів, більше найбільш позитиву присвятило Партії регіонів (56505 др.зн.). 27920 др.зн. видання віддало ПР у нейтральному контексті. Кількість негативу не можна порівняти з матеріалами нейтральної та позитивної тональності. Негативу було всього  907др.зн., що в 62 разів менше ніж було надано публікацій в позитивній тональності.

Друге місце за обсягом публікацій на сторінках КИДа посіла об'єднана опозиція. Переважно ці публікації витримані в негативний тональності (14316 др.зн), "нейтралу" вдвічі менш - 7971 др.зн. Що стосується позитивної тональності, то такого контенту було майже в три рази менше "негативу" - 3756 др.зн.

Згадки про "Україну, Вперед", КПУ , "Свободу" та УДАР були епізодичними і непоказовими.

Інтернет-видання "Остров" більшу частину своєї віртуальної площі на цьому тижні віддало Партії регіонів. Домінуюче кількість контенту про ПР було в негативній тональності - 7981 др.зн. На другому місці - "позитив", який за обсягом незначно поступався негативному контексту - 5183 др.зн. У нейтральній тональності на цьому тижні Партія регіону від "Острова" отримала 3856 др.зн.

На другому місці на "Острові" знаходиться партія УДАР. Проблемам всередині партії, які вирішувалися на цьому тижні, видання присвятило 12260 др.зн. Всі згадки носили нейтральний характер.

"Срібним призером" (після ПР) по негативу на цьому тижні стала КПУ - 4782 др. зн. Згадок у позитивною або негативною тональністю не було зовсім.