укр eng

Звіт за результатами моніторингу дніпропетровського інтернету 20-26 серпня 2012 р.


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Дніпропетровська область

Звіт за результатами моніторингу дніпропетровського інтернету 20-26 серпня 2012 р.

Загальні тенденції

Впродовж 20-26 серпня 2012 року найбільшу увагу інтернет видання Дніпропетровщини приділили Партії регіонів. Загалом на сайтах, що піддаються моніторингу, було 21 повідомлення про ПР (7 з низ на сайті «Дніпроград» – з негативною тональністю). Другою політичною силою за частотою згадувань була партія «УДАР» Віталія Кличка – 4 матеріали. Про Об’єднану опозицію згадали 2 рази, про КПУ – 1 раз. Решта політичних сил представлена не була.

 

Показники тональності

Сайт «Дніпроград» найбільше уваги приділив Партії регіонів, всі матеріали з негативною тональністю. В той же час Об’єднаній опозиції – лише одне повідомлення. Зважаючи на опозиційність цього видання дивно, що факти проти влади видання подає без коментарів представників ОО.

Сайт «Міст-Дніпро», дарма, що є лояльним до влади, показав більшу збалансованість, якщо не в самих мамих матеріалах, то в представленні політичних сил. Левову частку матеріалів – 14 з 20 – цього тижня присвятили ПР з позитивною тональністю. Було 4 матеріали про «УДАР», 1 – КПУ, 1 – ОО.

 

Пріоритетність представлення

Сайт «Міст-Дніпро» віддавав перевагу Партії регіонів. Багато з поданих матеріалів виносилися у головні теми, були відповідно помічені. «Регіонали» згадувалися з різноманітних приводів, здебільшого увагу було приділено мажоритарним кандидатам від ПР Бутковському, Морозенку, Ступаку, Крупському, Циркіну, Самойленку, проведенню обласної партконференції ПР. Мажоритарники вітали з Днем Незалежності, спілювали аварійні дерева, ремонтували ліфти... Двічі згадувався Президент України – з нагоди Дня Незалежності і нагород представникам Дніпропетровщини до свята.

Про інші політичні інформації було значно меньше – «УДАР» (другий за згадуванням) – в 5 разів менше.

Сайт «Дніпроград» найбільше згадував Партію регіонів, щоправда, з виключно негативною тональністю – 7 повідомлень. 1 матеріал про ОО – мажоритарник Гетьман.

 

Теми

Основні теми на сайті «Міст-Дніпро» - вітання кандидатів-мажоритарників від ПР з Днем Незалежності, «добрі справи» - ремонти ліфтів, спил дерев тощо, святкування «регіоналами» Дня Незалежності, нагороди до свята від Президента.

«Дніпроград» писав про продовження епопеї з біг-бордами «про бабусю і кота», сгубні для людей ініціативи ПР, розподіл бюджетних коштів на користь представників Партії регіонів.

 

Спікери

На сайті «Міст-Дніпро» спікерами виступали мажоритарні кандидати від ПР Бутковський, Морозенко, Ступак, Крупський, Циркін, Самойленко, Президент України.

На «Дніпрограді» - мажоритарник від ОО Гетьман. Решта повідомлень були інформаційними, такими, що передавали факти.

 

Опис маніпуляцій та медіа-ефектів

«Міст-Дніпро» подавав приховану рекламу Партії регіонів і партії «УДАР», створюючи позитивну суспільну думку про ці політичні сили.

«Дніпроград» натомість намагався створити «регіоналам» негативний імідж, чомусь не підкриплюючи це коментарями від ОО.