укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за 20.08 - 26.08.2012


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду (20.08.-26.08.2012) найбільше уваги в Інтернет ЗМІ було присвяченоПартії Регіонів, проте, значна частина інформації стосується кандидатів по мажоритарних округах та Обʼєднаної опозиції.. Ватро відзначити, що в Інтернет виданнях не було жодних згдок про політичну партію «Удар», «Україну - Вперед» та КПУ. Найактивніше висвітленням діяльності кандидатів в народні депутати займалося видання «Волинь Пост», а видання «Під Прицілом» та «Перець Волинський» займалися висвітленням політичної ситуації, переважно, в нейтральній та негативній тональності.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Впродовж трьох тижнів максимальна кількість контенту позитивної тональності стосується кандидатів по мажоритарних округах, мінімальної з висвітлюваних – «Свободи» (зважаючи на те, що про КПУ, «Удар», «Україна - Вперед» згадок не було).

Найбільше негативної інформації Інтернет видання присвятили Обʼєднаній опозиції «Батьківщина», трішки менше –Партії Регіонів, інші політичні сили в негативному контексті не згадувалися.

В нейтральній тональності найчастіше згадувалася Партія Регіонів, значно рідше – кандидати-самовисуванці по мажоритарних округах.

Теми

Впродовж цього тижня найбільше Інтернет видання зосередили увагу на висвітленні діяльності голови Волинської ОДА Бориса Клімчука. Інформація висвітлювалася переважно в негативній тональності,оскільки він офіційно зареєсстований кандидатом в депутати ВРУ, а також перебуває на посаді голови ВОДА одночасно. ЗМІ звинувачують його у використанні службового становища.

Поряд з цим, а актуальними були такі теми:

  • Реєстрація кандидатів в депутати ВР України;
  • Янукович призначив стипендію лучанці та вручив нагороди волинським шахтарям;
  • Благодійницька діяльність кандидата в депутати ВРУ по ВО № 22 І.Палиці;
  • Ігор Гузь, кандидат від Обʼднаної опозиції поВО № 21, підняв проблему забруднення Світязя;
  • Через стипендії студенти подадуть на Кабмін до суду.

Опис маніпуляцій та медіа ефектів

Впродовж останнього часу зʼявилося багато негативної інформації, що стосується Бориса Клімчука. Це трапилося після того, як він зареєструвався кандидатом в депутати по ВО № 22 та став головним конкурентом відомого бізнесмена та народного депутата Ігоря Палиці. Будь-яка дія голови ВОДА сприймається як використання службового становища та підкуп виборців. Особливо це простежувалося цього тижня в Інтернет виданні «Перець Волинський», де розміщена стаття «Клімчук роздавав «родзинки» для почесних волинян». Практично вся стаття написана в іронічному стилі. Створюються негативні асоціації Клімчука зі Сталіним стосовно виголошеної ним фрази «Але для того працюємо, щоб життя ліпше ставало». Вислови очільника області названі «не доречними». Вкінці статті автор негативно підсумовує діяльність Клімчука та висловлює припущення, що голова ВОДА захоче перейменувати свою посаду. Фраза подана у формі риторичного запитання з елементами іронії. Картинка, подана у публікації лише підсилює негативний контекст статті.
В негативній тональності висвітлювалася діяльність Ігоря Гузя, кандидата в депутати від Обʼєднаної опозиції по ВО № 21 стосовно його акції «Врятуймо Світязь». Ці ініціативи автор називає «дешевим піаром» та намаганням сподобатись виборцям. Автор спочатку описує суть проблеми та підтримує пропозицію Гузя у необхідності рятувати озеро від забруднення, проте, після цього дає критичну оцінку діям політика та наводить аргументи, чому запропонованими методами це зробити не можливо. Вкінці автор звертається до Гузя: «Пане Ігоре!  Якщо Ви вже хочете здобути собі дешеву популярність, то робіть це  в більш природній спосіб. Обіцяйте людям щось більш реальне. Беріться за більш приземлені справи. Як-от, скажімо, роботу по Старовижівському округу, від якого вас обрали депутатом до обласної ради 2010 року. Там ще жодної справи не виконали з того переліку, що тоді наобіцяли людям…».
В подібному стилі діяльність Клімчука та Гузя висвітлювалась і в інших виданнях. В кількох виданнях розміщена стаття про Ігоря Палицю, яка є політичною рекламою, проте  таку позначку вона має лише на «Волинських новинах». Інші сайти н маркують інформації.