укр eng

Звіт за результатами моніторингу центральних інтернет-сайтів (20-26.08.2012)


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Загальні тенденції

Впродовж 20-26.08.2012 р. найбільшу увагу інтернет-сайти вибірки моніторингу приділили діяльності Партії регіонів і Об’єднаній опозиції.  Усім іншим політичним силам сукупно приділялось приблизно в 4-5 разів менше контенту, ніж двом лідерам парламентських виборів. При цьому, найменш активно висвітлювалась діяльність «України-вперед» та КПУ. Порівняно з попередніми тижнями проведення моніторингу суттєво збільшилась кількість нейтрально забарвленої інформації щодо Партії регіонів. Вона вперше почала переважати відповідні матеріали про «Батьківщину». Збільшення її обсягів – через значну медіа-активність спікерів «партії влади» в т.ч. й з числа урядовців

Найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайтах Главком, «Лівий  берег». Найменше – на сайті Обозреватель.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Нейтральна тональність інформації, переважно, була найбільш уживаною щодо всіх основних учасників виборів. Водночас, за обсягом її більше було щодо «Партії регіонів», ніж щодо «Батьківщини» (ключова відміна від попереднього тижня). Також, в цілому, переважали й негативно забарвлені матеріали щодо «ПР» - їх було майже втричі більше, ніж щодо опозиціонерів. Позитивної інформації – дуже незначна кількість, в основному стосувалась також Партії регіонів.

В деяких джерелах переважала негативна тональність щодо окремих політсил: в Української Правди – щодо Партії регіонів (більш ніж вдвічі порівняно з нейтральною інформацією), КПУ та «України-вперед», у Главкому – щодо КПУ.

Найактивніше в позитивній та негативній тональності згадувалась ПР, найпасивніше (у обох тональностях) – «Свобода» та самовисуванці. Виключення – «Обозреватель», що єдиний з сайтів розмістив на третину більше негативної інформації про «Батьківщину», ніж щодо Партії регіонів.

Пріоритетність представлення

Усіма джерелами моніторингу в інформповідомленнях та авторських, редакційних матеріалах найбільша пріоритетність надавалась Партії регіонів та Об’єднаній опозиції. Найменш була представлена діяльність незалежних кандидатів в одномандатних округах.

Теми

Найактивніше впродовж 20-26 серпня в Інтернет ЗМІ висвітлювались такі теми:

- визнання російської мови регіональною в Харкові, Миколаєві, Херсоні, відповідне коментування й дії окремих політсил.

- святкування і акції до Дня незалежності і Дня прапора. Звернення Президента та Ю.Тимошенко.

- розгляд касації захисту Ю.Тимошенко Вищим спеціалізованим судом.

- агітація учасників виборів та посадових осіб-лідерів «партії влади» (або з «прохідної» частини її списку).

- соціологічні опитування, оприлюднені до Дня незалежності.

Спікери

Здебільшого, спікери ПР – Президент та представники Уряду, губернатори (Азаров, Тігіпко, Клюєв, Герман), зі складу ВРУ - Колесніченко, Ківалов, Лук’янов, Олійник. З боку опозиції – Турчинов, Луценко, Власенко. КПУ – Симоненко. «Україна вперед» - Королевська, Шевченко. «Свобода» - Тягнибок. «Удар» - Карпунцов, Геращенко.

Опис маніпуляцій та медіаефектів

Найбільше спостерігались в блогах «Української правди» (подання неповної, однобічної, упередженої інформації) та авторських матеріалах «Обозревателя» - здебільшого, негативної тональності – щодо опозиції (22.08.12, Наталія Лебідь «Турчинов как демотиватор»; 25.08.12, Е.Лещан «Полит-байка: Дебаркадер по Фрейду». «Обозреватель» також єдиний з сайтів не розмістив інформації щодо соцопитування, яке показало низький рівень довіри до Президента, а також, практично, «замовчав» аудіо-звернення Ю.Тимошенко з СІЗО до Дня незалежності (згадав про нього реченням-двома) у якомусь з повідомлень.

Декілька повідомлень «Главкому» про діяльність кандидата в депутати від ПР Валерія Борисова в окрузі №213 (від 22 та 23.08) за своєю тональністю і невідповідністю новинній ленті дня, мають ознаки «джинси».