укр eng

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (27 серпня - 2 вересня)


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Донецька область

З 27.08.2012 по 02.09.2012

Медiа: Інтернет

Регiон: Донецька область

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (27 серпня - 2 вересня)

Упродовж 27-26 серпня 2012 року найбільшу увагу интернет-ЗМІ Донецького регіону присвятили Партії регіонів (251680 др. зн.). Однак інтернет-видання, на відміну від всіх інших видів ЗМІ, достатню увагу приділили і висвітленню діяльності об'єднаної опозиції – 71268 др. зн. На третьому місці опинився УДАР (23096 др.зн.). Справа в тому, що на цьому тижні УДАР продовжував перебувати в центрі внутріпартійного скандалу, хід якого докладно висвітлили інтернет-ЗМІ

Партії "Україна, Вперед" і КПУ було приділено набагато менше контенту. Згадки про "Свободу" носили епізодичний, дуже маленькій за обсягом, характер.

Партія регіонів стала рекордсменом за обсягом "нейтралу" (95590 др. зн.). Кількість згадок у позитивний тональності щодо Партії регіонів на цьому тижні була на рівні 84387 др.зн. Ще 71703 др.зн. було надруковано в негативному контексті.

Що стосується об'єднаної опозиції, то ця політична сила в інтернет-просторі Донецького регіону згадувалася переважно в нейтральній тональності (56864 др.зн). Негативної інформації було майже в 4 раз менше – 13608 др. зн., позитивної  практично не було зовсім – лише 796 др.зн.

Всі інші політичні сили були представлені епізодично.

Представленість партій на різних сайтах була різною як за обсягом, так і за тональністю.

"Новости Донбасса" більш за все своєї віртуальної площі надали Партії регіонів. Більшість публікацій - негативна тональність ( 48473 др.зн). Приблизно однаковий обсяг контенту на сайті присвячений Партії регіонів в позитивній та нейтральній тональності – 22530 р.зн. та 24145 др.зн. відповідно. 

На друге місце видання вивело об'єднану опозицію. Ця політична сила отримала від видання найбільшу кількість згадок у нейтральному контексті (27951 др.зн). Негативу було 3801 др.зн , позитиву не було зовсім.

Решта партій згадувалися епізодично. Однак на цьому тлі помітно відносно велику кількість негативу на адресу політичної партії УДАР (5239 др.зн.). Вербальний аналіз контенту показав, що приводом для критики став внутрішньопартійний скандал в цій політичній силі. Публікації "Новин Донбасу" на цю тему мають ознаки таких, що підтримують одну із сторін конфлікту.

Інтернет-видання "Новости Донбасса" позиціонує себе як незалежне. Однак на цьому тижні намітилася тенденція публікації на сайті матеріалів, які мають ознаки замовних. Для цього видання створило спеціальну рубрику "Робота в округах". У ній розміщуються іміджеві статті про представників чинної влади та членів Партії регіонів. На цьому тижні мав місце рідкісний випадок інформаційної підтримки опозиції. Ці матеріали не тільки вставляються в стрічку новин, але й розміщуються на головній сторінці сайту, в самому центрі екрану. Статті, які мають ознаки замовних, таким чином, знаходяться в полі зору читачів набагато більше часу, ніж звичайні новини. На цьому тижні "Новости Донбасса"  "працювали в округах" з депутатом Партії регіонів та відомим "регіоналом" - народним депутатом і кандидатом в депутати Т.Бахтеевой ("Татьяна Бахтеева спасла донецкую шахту", " Татьяна Бахтеева: Запрет рекламы лекарств сохранит здоровье украинцев", " Народный депутат Татьяна Бахтеева провела личный прием граждан в Донецке). Видання розмістило в придуманій рубриці без позначки "Політична реклама", відверто пропагандистські передвиборні статті про цих учасників виборчого процесу. Показово, що більша частина з цих матеріалів публікувалася на сторінках донецьких газет або з поменкой "політична реклама", або без позначки, але з явними ознаками замовного матеріалу.

Інтернет-видання КИД, редакція якого розміщується під одним дахом з обласною організацією Партії регіонів, більше найбільш позитиву присвятило Партії регіонів (57727 др.зн.). 47542 др.зн. видання віддало ПР у нейтральному контексті. Кількість негативу не можна порівняти з матеріалами нейтральної та позитивної тональності. Негативу було всього  5911 др.зн., що в 10 разів менше ніж було надано публікацій в позитивній тональності.

Друге місце за обсягом публікацій на сторінках КИДа посіла об'єднана опозиція. Переважно ці публікації витримані в нейтральної тональності (22008 др.зн), "негативу" втричі менш - 6688 др.зн.

Згадки про "Україну, Вперед", КПУ , "Свободу" та УДАР були епізодичними і непоказовими.

Інтернет-видання "Остров" більшу частину своєї віртуальної площі на цьому тижні віддало Партії регіонів. Домінуюче кількість контенту про ПР було в нейтральній тональності - 23903 др.зн. На другому місці - "негатив" - 17319 др.зн. У позитивній  тональності на цьому тижні Партія регіону від "Острова" отримала 4130 др.зн.

На другому місці на "Острові" знаходиться об'єднана опозиція. "Батьківщина" згадувалася переважно в нейтральному контексті - 6985 др.зн.

Решта політичних сил згадувалися епізодично.