укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за 26.08 - 03.09.2012


З 27.08.2012 по 02.09.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду (27 серпня – 2 вересня) найбільше інформації було присвячено висвітленню діяльності кандидатів-самовисуванців по мажоритарних округах, зокрема, Ігорю Палиці та Ігорю Єремєєву. Значна частина матеріалів стосувалася Партії Регіонів, проте, переважна більшість – в негативній тональності. Діяльність опозиції висвітлювалася значно скромніше, згадок про інші політичні партії взагалі не було.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Найбільше згадок в позитивній тональності стосувалося кандидатів-мажоритарників (Палиці І.), найменше – Партії Регіонів, при цьому позитивно не згадувалися «Удар», «Україна - Вперед», «Свобода» та КПУ.

В негативній тональності висвітлювалася діяльність виключно Партії Регіонів.

Максимальна кількість контенту нейтрального змісту належить Партії Регіонів,

Теми

Як і минулого тижня, найбільше Інтернет видання зосередили увагу на висвітленні діяльності голови Волинської ОДА Бориса Клімчука, причому, як впозитивній, так і в негативній тональності. Переважна більшість інформації стосувалася відкриття садочка в Маневицькому районі та ремонту школи на Турійщині. Переважна більшість інформації мала негативне забарвлення, оскільки стосувалася акцій протесту проти Бориса Клімчука, які мали соціальні вимоги, а також перекриття селянами траси Київ-Варшава через недотримання головою ВОДА обіцянки вирішити питання по заборгованості молока.

Впродовж тижня активно висвітлювалися в Інтернет виданнях такі теми:

  • Матеріальна допомога народного депутата та кандидата в нардепи по ВО № 22 І.Палиці Східноєвропейському університету;
  • «Побори» в школах можуть узаконити;
  • Встановлення Кабміном мінімально допустимого рівня цін на молоко;
  • Порушення правил передвиборчої агітації кандидатом в нардепи І. Смітюхом;
  • У Луцьку злилися «Фронт Змін» та «Батьківщина»;
  • Негативна оцінка Партії Регіонів кандидатом в нардепи від ПР І. Смітюхом;
  • Повідомлення про те, як святкували День незалежності кандидатати в народні депутати ВРУ.

Опис маніпуляцій та медіа ефектів

Впродовж звітного періоду застосування маніпулятивних технологій спостерігалося дуже мало. Частину матеріалів було марковано як «політична реклама». Найактивніше маніпуляції застосовує видання «Перець Волинський». Зокрема, у статті «Палиця знову «для вузького кола ЗМІ» звинувачує Клімчука та Кривицького. Виборча вистава триває?» матеріал подано нейтрально, проте  вкінці автор робить висновок, який має негативний контекст: «Перець…» зазначає, що звинувачення Ігоря Палиці «для вузького кола ЗМІ» чомусь озвучені лише на п’ятий день після прес-конференції. Напевно, що волинські журналісти та політтехнологи, які працюють на нардепа, всі ці дні «шліфували» заяви свого патрона. І лише після остаточного дозволу вирішили їх оприлюднити. Виборча вистава триває?..».

Ще одна публікація стосувалася кандидата в нардепи за списком ПР Івана Смітюха, який негативно оцінив її діяльність, сказавши, що «Це все брехня! Партії нема! Це все розводіловка!». Знову ж таки вкінці публікації після нейтрального викладу матеріалу зазначається: «Перець…» цікавиться в Івана Смітюха: а Вам і Вашому брату Григорію теж «вигідно управляти і бути біля корита»? Ваші слова і дії теж «разводіловка настояща»? Того і рветеся в нардепи?..».

            Значна частина інформації має інформаційний характер, проте, є такі, що можуть бути розцінені як політична реклама, проте позначок таких не мають. Зокрема, одна з таких статей стосується діяльності Ігоря Палиці, у якій йдеться, що він пишається своєю безпартійністя, а також те, що він зробить, якщо виграє вибори по ВО № 22.

            Варто зазначити, що впродовж цього тижня маніпулятивних технологій в інших Інтернет виданнях  не спостерігалося.