укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського Інтернету за період 06.08. – 12.08.2012 р.


З 06.08.2012 по 12.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Черкаська область

1. Загальні тенденції

Впродовж 6-12 серпня продовжилось висвітлення процедур висунення та реєстрації кандидатів від партій та шляхом само висування. Інформаційні  приводи дробилися, в зв’язку з чим про одну й ту ж саму подію писали по декілька разів, але з різних ракурсів, цитуючи різні висловлювання основних спікерів. Партія регіонів ненабагато відірвалась від Об’єднаної опозиції по кількісним показникам. Крім основних згадок про висунутих та зареєстрованих кандидатів, про Партію регіонів (владу, голову ОДА) згадувалось в зв’язку з розповсюдженням релізів про «покращення» в різних районах та виступами голови ОДА на колегії. Об’єднана опозиція набрала додаткових згадок завдяки прес-конфер2.енціям.

2. Коментар найбільших та найменших показників.

Максимум знаків отримала Партія регіонів в нейтральній тональності. Мінімум (взагалі не згадувалися) – "Свобода" та "Україна-Вперед!". Це пов’язано з тим, що на Черкащині лише один округ «віддано» "Свободі" і її кандидат з’являвся в ЗМІ лише на прес-конференціях Об’єднаної опозиції, та окремо не позиціонувався. "Україна-Вперед!" «засекретила» своїх кандидатів, тож відсутність інформації спричинила відсутність статей.

3. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальні показники позитивної і негативної тональності належать Партії регіонів – позитивно про реалізацію соціальних ініціатив Президента, негативно про ПР висловлювалися Об’єднана опозиція та Удар. Максимум нейтральних знаків набрала Об’єднана опозиція, буквально в останній день моніторингу, завдяки статтям про висування і реєстрацію кандидатів, а також активним висловлюванням з цього питання її головних спікерів.

4. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).

Від Партії регіонів – голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб, від Об’єднаної опозиції – М.Томенко та 110-й номер у списку «Батьківщини» Наталія Старікова,  від КПУ – списочник  КПУ Віктор Білоусов.

5. Теми (без цифр).

  • Висування та реєстрація кандидатів в народні депутати України.
  • Реалізація соціальних ініціатив Президента.
  • Відновлення пам’ятника Леніну в Черкасах.
  • Черкаські дороги.

 

6. Спікери (без цифр)

М.Томенко, С.Тулуб, Н.Старікова, В.Білоусов, А.Гриценко

7. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

З явних - САРКАЗМ, ІРОНІЯ на сайті Провінція, але вона над усіма кепкує. Цього тижня лише над Партією регіонів. «Тіло» статті іноді є незмінним релізом, а назва саркастичною:  «Калашніков поїхав, а клоуни лишились»… (Провінція, 09.08.); Колегія Черкаської ОДА: "Сезон невпинного покращення крокує твердо по Черкащині"… (Провінція, 09.08.). Прочерк також на численні виступи Об’єднаної опозиції зреагував іронічно. В останній моніторинговий день опублікував статтю «Гриценко «посвятив» в кандидати сім «добрих молодців» від черкаської опозиції», проілюстровану фото із зображенням сучасних лицарів.

ДОДАТКОВО про самовисуванців. Власну «джинсу» розміщували В.Жуковська (194 округ) та Б.Губський (197 округ) на сайті «Прочерк». Вони обидва вважаються місцевими експертами кандидатами від Партії регіонів, які навмисно дистанціюються від партії. Партія регіонів  на відповідних округах висунула не сильних кандидатів, яких вважають технічними.

Так, на сайті «Прочерк» були розміщені 2 статті, які мають ознаки прихованої реклами (новина не розповідає про справді цікаве людям, найважливіше, в деяких місцях факти не відокремлені від коментарів, відсутність реального інформаційного приводу для появи новини тощо):

«Йду в депутати, бо відчуваю відповідальність за людей», – Богдан Губський (Прочерк, 06.08.),  «Жуковська: Захист мови починається з особистого вибору кожного, хто вважає себе українцем» (Прочерк, 09.08.).