укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів (06.08.2012 - 12.08.2012)


З 06.08.2012 по 12.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Загальні тенденції

Другий тиждень передвиборчої кампанії у більшості видань переважно був присвячений обговоренню кандидатів у народні депутати, висунутих провідними партіями та блоками, а також кандидатів по мажоритарних округах. У пресі активно продовжилося висвітлення на візиту до Кіровограда віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка та приїзду комісії згаданого міністерства з приводу вирішення питань, поставлених перед віце-прем’єр-міністром інвалідами-чорнобильцями.

Інтернет

Інтернет-видання  в цілому продовжили висвітлювали окреслені теми другого тижня виборчих перегонів. Сайт «Весь Кіровоград» підтвердив чітку провладну орієнтацію, оскільки кожного дня фіксувалася інформація про Партію регіонів або її спікерів, коли відносно об’єднаної опозиції та УДАРу фактично маємо суцільний негатив із незначною часткою нейтралу (це насамперед стосується передруку статті з часопису «Форум» «Хто виграє Кіровоград», в якій досить прозоро відстежується думка про безальтернативність перемоги представника Партії регіонів, оскільки на тлі останніх політичних втрат об’єднаної опозиції достойних конкурентів так і не було представлено, а кандидатура Валерія Кальченка ніби апріорі є непрохідною з урахуванням того, що мажоритарними «УДАРу» і «України – вперед» теж будуть грати на «полі» саме його електорату). Крім того, була презентоване інтерв’ю Олександра Бондаря про непослідовність керівництва об’єднаної опозиції у визначенні кандидатів партійного списку і мажоритарників. У цьому ж  руслі прозвучали заяви двох «екскандидатів» по мажоритарних округах від УДАРу про вихід із цієї партії у зв’язку з непрозорістю висунення кандидатів. У нейтральній тональності було згадано також про візит головного комуніста Петра Симоненка до Кіровограда та пікетування цією силою міської ради з приводу непомірних тарифів ЖКГ.

Сайт «Фотоінформ» в нейтральні тональності подає інформацію про приїзд Петра Симоненка до Кіровограда та короткий фоторепортаж про пікет представниками КПУ міської ради без будь-яких коментарів.

Підтвердив свою опозиційність сайт «Гречка», який розмістив досить об’ємні матеріали щодо діяльності представників провладної партії в негативній тональності, а 9.08.2012 оприлюднив заяву про тиск з боку обласної організації Партії регіонів про використання нею адмінресурсу. Підтримку сайтові виголосили представники Об’єднаної опозиції та УДАРу.

 

Підсумовуючи, доречно зауважити, що тенденційність обласних ЗМІ ще більше відстежується за матеріалами моніторингу цього тижня. Беззаперечним лідером за кількістю публікацій і згадок залишається провладна партія та її представники, далі спорадично – Об’єднана опозиція, УДАР, КПУ, «Україна – вперед», і «Свобода». Щодо маніпуляційних технологій насамперед варто зауважити наявність відверто замовних матеріалів у газеті «Народне слово» про діяльність насамперед КПУ (неприхована джинса).