укр eng

Звіт за результатами моніторингу Одеського Інтернету 06.08.2012-12.08.2012.


З 06.08.2012 по 12.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Одеська область

 

ІНТЕРНЕТ

 

ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ

 

У період з 06.08.2012-12.08.2012 інтернет Змі, що охвачені моніторингом найбільшу увагу приділили подіям, пов'язаним з прийняттям замону про “Про державні засади мовної політики” а також аналізу декларацій кандтидатів від Одеської області. Перша подія висвічувалась переважно в нейтральній тональності, друга ж в переважно негативній тональності щодо кандидатів від опозиційних сил та переважно в нейтральній щодо Партії Регіонів, кількість інформації в негативній тональності щодо ПР зовсім невилика. Також усі інтернет_ЗМІ приділили увагу коментарям екс-мера Едуарда Гурвіца (списки УДАРу) щодо ситуації, яка склалась на сьогоднішній день в Одесі. Інформація викладалась переважно в прямій мові, в нейтральній тональності, проте в залежності від своїх “симпатій” ЗМІ маніпулювали заголовками щодо цієї новини. Практично відсутня інформація щодо КПУ та партії “Україна вперед!”. Інформаційним приводом Об’єднаної опозиції цього тиждня стала заява опозиційного каналу про обмеження його ефірного часу на користь виходу агітаційних матеріалів.

 

 

 

Інтернет видання / кількість друкованих занків:

 

Думська”

 

ПР: 18179 (негативна — 595, нейтральна — 14858, негативна - 2729)

Об’єднана опозиція 5513 (нейтральна — 4671, негативна — 842)

КПУ нейтральна — 1031

Свобода 452 (негативна — 376, нейтральна — 76)

УДАР:1621 (нейтральная — 1520 негативна — 101)

Україна Вперед! Нейтральна — 905

Самовисування 2545 (нейтральная — 2319, негативна — 226)

 

Таймер:

 

КПУ 1254 нейтральна

ПР 21742 (нейтральнан — 13113, негативна — 5730, позитивна — 2899)

Свобода негативна 673

УДАР: нейтральна 730

Об’єднана опозиція 2716 (нейтральна — 2457, негативна — 259)

Україна вперед: нейтральна — 45

Самовисування: 2948 (нейтральна — 2763, позитивна — 185)

 

048.ua

 

КПУ нейтральна — 48

Об’єднана опозиція 8282 (негативна — 645, позитивна — 2564, нейтральна — 5073)

ПР: 69608 (нейтральна — 45335, позитивна — 1497, негативна — 22776)

Свобода 5610 (позитивнна — 828, нейтральна — 4782)

УДАР: 2040 (нейтральна — 1379, негативна — 170, позитивна — 491)

Україна Вперед! 146 (Негативна — 129, нейтральна — 17)

Самовисування: 2139 (нейтральна — 1801, негативна 338)

 

Трасса Е-95

 

КПУ 0

Об’єднана опозиція негативна — 5804

ПР: 30205 (нейтральна — 15947, позитивна — 14258)

Свобода: 3970 (негативна — 3008, нейтральна - 962)

УДАР: 2135 (нейтральна — 1873, позитивна — 262)

Україна вперед! Негативна 395

 

КОМЕНТАР МАКСИМАЛЬНИХ ТА МІНІМАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ. ПРІОРІТЕТНІСТЬ ПРЕДСТАВЛЕННЯ

Думська здебільшого публікує матеріали стосовно ПР в нейтральній тональності, невилика кількість матеріалів в негативній тональності стосовно цієї політичної сили пов'язана с аналітичними матеріалами щодо опублікованих декларацій одеських кандидатів. Проте порівнюючи кількість критичним матеріалів щодо інших політичних сил в цьому ключі слід зауважити, що рівень критики щодо ПР був значно нижчим. Більшість позитивних матеріалів щодо ПР пов'язана з діяльністю Олексія Гончаренко, кандидата в депутати за 133 мажоритарним округом в м. Одесса від ПР. Матеріали щодо цього суб’єкта публікуються переважно в позитивній тональності. Невиликий рівень критики в бік ПР пов'язаний також традиційно з критикою міського голови. Достатньо значний об'єм інформації приділено самовисуванцю Ігорю Маркову, опоненту О. Гончаренка по мажоритарці, проте в більшості матеріалів видання дотримується нейтральної тональності. Слід зауважити, що єдине сгадування політичної сили Україна Вперед було суто в негативній тональності. Велика кількість інформації щодо ВО “Свобода” в негативній тональності пов’язана з припущенням видання щодо того, Ігор Марков буде піднімати свій рейтинг по полеміці з цією політичною силою, щодо якої видання використало цілий абзац в негативній тональності з використанням негативно емоційно-забарвленного інтернет-сленгу.

Таймер традиційно випускає нейтральні матеріали що по відношенню практично до усіх поілтичних сил. Значна кількість матеріалу в негативній тональності щодо ПР пов'язана з критикою О. Гончаренка. Матеріали в негативній тональності по відношенню до ВО “Свобода” пов'язані з опублікуванням заяви ПР щодо того, що цією політичною силою було спроваковано напад на сільску раду в Одеській області.

Велики показники щодо ПР в негативній тональності на ресурсі 048.ua пов'язані з активним висвітленням конфлікту в сільскій раді Одеської області між представниками ВО “Свобода” та ПР. В цьому конфлікті видання висвічує ПР переважно в негативній тональності, а ВО “Свобода” в позитивній. Перевано в негативній тональності по відношенню до ПР публікувались матеріали щодо заяв одно з опозиційних телеканалів з приводу спроби використати до них цензуру, забираючи ефірний час в прайм-тайм для агітаційних матеріалів. Також щодо ПР видання практично усі матеріали публікує з заголовками в негативній тональності, передаючи безпосередньо саму новину в нейтральній.

Траса Е-95 традиційно приділила більшість свої матеріалів висвітленню реалізації ініціативи губернатора області Едуарда Матвійчука “Народний бюджет”. Такі матеріали виходили переважно в позитивній тональності. В той самий час переважно в негативній тональності був поданий матеріал щодо ВО “Свобода” пов'язаний з конфліктом в сільскій раді з представниками ПР. Єдиней спогад про політичну партію “Україна вперед” було передано в негативній тональності через цитування екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца, який негативно висловився по відношенню до цієї політичної сили.

 

 

ГОЛОВНІ ТЕМИ ТИЖДНЯ

 • прийняття закону “Про засади державної мовної політики”

 • скликання сессій Одескьої міської та обласної рад для надання россійскій мові статусу регіональної;

 • аналіз декларацій кандидатів в народні депутати в Одеської області.

 

 

ГОЛОВНІ СПІКЕРИ

 

 1. А. Герман, С. Ківалов, Д. Волошенков (прийняття закону “Про засади державної мовної політики”)

 2. Е. Гурвіц (коментарії щодо ситуації, яка склалась в Одесі після обрання нового міського голови)

 

 

ОПИС МАНІПІЛЯЦІЙ ТА МЕДІАЄФЕКТІВ

 

 

 1. Таймер

   

 • Матеріал під назвою “Попытка № 2: «неуловимый» Гончаренко вдохновляет”

Цей матеріал можна віднести до так званого “чорного PR”. В статті з використанням великої кількості іронічних виражень мова йде про те, як супер-герой “Правда-мен” та кандидат в депутати Володимир Петров намагались попасти на прийм до Олексія Гончаренка. Крім того, в цій статті інформація в негативній тональності подавалась переважно з прямої мови вищезгаданного кандидата в депутати. Нариклад: “«Впечатления самые прекрасные – все штабные работники, кроме замечательной девушки Зои, которую бросили на амбразуру, сидели рядом в машинах и шпионили. Такая прекрасная детская забава – у меня впечатление, что я Штирлиц, а они фашистские шпионы, которые должны меня вычислить. Вот только Штирлиц был глубоко законспирирован, а я открыто прихожу”

 • Владимир Lunpen Петров зарегистрирован кандидатом в народные депутаты”

Аналогічний матеріал, в якому наголошується на тому, що Володимир Петров пішов в кандидати для того, щоб боротися с Олексієм Гончаренко

 • Время Правдамэна: супергерой и кандидат в депутаты попытались познакомиться с Алексеем Гончаренко (видео) (матеріал з цієї ж серії)

 • Одесситы обвиняют Гончаренко в рейдерстве”. Розповідь “з перших вуст” очевидців, нібито про те, в якій “прості одесити” звинувачують о тому, що О. Гончаренко намагається позбавити їх автостоянки. «Алексей Гончаренко приехал сразу с разговором о том, чтобы разогнать данную стоянку. То есть 40 машин, которые сейчас там ставят, просто разогнать, либо передать эту территорию железнодорожному депо – такой себе узаконенный рейдерский захват». «Уже 8 лет эта стоянка здесь находится, и пока что никто, кроме депо, не жаловался и претензий к нам не имел. Мы ему (Гончаренко. - Ред.) объяснили, что есть документы на данную стоянку, но он сказал, что ему наши документы не нужны», – рассказал Александр Колчак.

 • Повіствування від третьої особи, не підтвердженне якимись реальними дослідженнями, чи хоча б інтерв’ю з перехожими. “Одесситы уверены, что подписание закона положит конец всем дискуссиям и станет основой для дальнейшего развития Украины как государства, в котором языковые права каждого гражданина, независимо от того, к какой национальности он принадлежит, на каком языке он разговаривает, будут реально защищены”.


 

  1. Думская

  • Використання іронії при аналізі декларації опозиційних кандидатів, на фоні нейтрального переказу фактів з декларацій інших політиків. Дело в том, что оба кандидата, судя по декларациям, питались в прошлом году святым духом. Да-да! В графе «доходы» Усовы указали одинаковую сумму – нуль гривен, нуль копеек. На их банковском счету тоже шаром покати. Ничего не заработали и члены семьи рисковых парней. Что касается имущества, то у Константина есть коморка площадью 15-ть метров, Владимир недвижимостью не владеет. Не успели оба пламенных оппозиционера обзавестись и машинами-яхтами-вертолетами. Словом, совсем бедные политики, можно сказать, нищие.

  • Наклеювання ярликів”: 17-й номер списка УДАРА, Великий и Ужасный Эдуард Гурвиц написал в своей декларации, что он сейчас временно безработный”

  • Іронія: Коммунист Евгений Царьков на заре истории своей партии, наверняка, был бы раскулачен: его годовой доход составляет почти 400 тыс грн, а в банке он держит без малого миллион. При этом у Евгения Игоревича нет собственного жилья. Из недвижимости он владеет только небольшим гаражом площадью 25 квадратных метров, в котором (видимо по очереди) держит четыре машины – «Тойоту Авалон», ВАЗ-2104 и два микроавтобуса «Газель».

  • Іронія: 141-й округ (Татарбунары). Здесь баллотируется нардеп Виталий Барвиненко. В 2011-м он получил 261 тыс грн. На банковском счете у Виталия Дмитриевича шаром покати, живет он в квартирке площадью 54 кв. м или домике 32 кв.м. Но ездит депутат на «Тойоте Ланд Крузере», иногда пересаживаясь на «Мерседес».

  • Немаркована політична реклама: “Царков — Одесский нефтеперерабатывающий завод — это бомба замедленного действия”. В статті мова йде про питання Одесскього нафтопереробного заводу, яким до цього дня вищезгаданий депутат від КПУ ніколи не цікавився. На користь “джинси” свідчить й те, що цей матеріал вийшов лише на сторінках цього видання.

  • Бездоказове ствердження та знову використання іронії. “При этом живет он, если верить декларации, довольно скромно: в 2011-м году Игорь Марков получил 44 тысячи 276 гривен зарплаты, то есть в среднем 3688 гривен в месяц (столько стоит, наверное, одна фара у «Бентли», а чтобы при таких доходах скопить на 11 машин, потребуется почти двести лет). Также ему принадлежит земельный участок площадью 1086 кв. м. и дом площадью 342 кв. м. На счету в банке у Маркова всего 24 тысячи гривен. В уставные фонды предприятий он внёс 5 миллионов 855 тысяч гривен. Напомним, что в течении последнего десятилетия примерно каждый второй одессит ежемесячно платит фирме Игоря Маркова за вывоз мусора.”

  • Немаркована політична реклама: “В пригороде Белгорода-Днестровского достраивают первую школу и реконструируют стадион” Далі стаття про відкриття стадіону в рамках програми Навродний бюджет за участю О. Ганчаренко (ПР, округ № 147), переважно в нейтральній тональності з використанням великої кількості прямої мови на користь ПР та О. Гончаренко в тому числі, з великою кількістю підтверджуючих позитивних фото. Матеріал вийшов на сторінках лише цбого видання.

  • В статті “Марков поможет Тягнибоку: соратник главного «родинца» будет баллотироваться во Львове”. вийшов абзац, позбавлений будь-яких принципів журналістської етики з використанням негативно-забарвленного інтернет-сленгу: От редакции: классный политический троллинг. Подозреваем, что Самхарадзе у Маркова «заказала» «Свобода». Нацики будут пиариться на борьбе с «украинофобами», которые хотят осквернить «украинский Пьемонт», и наберут на этом пару-тройку лишних процентов. В свою очередь, Марков наверняка будет активно комментировать львовский хохлосрач, мобилизируя пророссийский электорат в Киевском районе.

 • Невідповідність заголовка викладеному в статті матеріалу. “Мэрия рекомендует всем школам Одессы создать советы для «сбора добровольных взносов». Мова про такі рекомендації в статті не йде, повіствування про діяльність добровільних фондів при школах.


 

  1. 048.ua

 • Маніпулювання заголовками: “С барского плеча: Азаров позволил водителям снимать гаишников на видео”, “В Одесской области подставляют ногу Януковичу или как власть работает над снятием Партии Регионов с выборов”, в Одессе регионалы на улице отпраздновали подписание “язкового” закона. В мєрии спихнули грязніе фонтаны на одесских вандалов. “С завтрашнего дня ведущие регионалы начнут штурмовать мозги Одесситов”. “ Вслед за Одесским горсоветом “одобрмс”Колесниченко-Кивалову “споют депутаті Одесского областного совета”. “Декларации кандидатов: Гончаренко разжился на девидендах, а Преснов хоть и бомж, но ездит на Бентли”, “Кивалов и Колесниченко “обломали” отпуск депутатам Одесского горсовета”. Статі за цими загололовками не відповідають самим заголовкам або є занадто емоційно-забарвленими.

 • Не перевірені заяви та факти: Тарас Чорновіл: “ Янукович боится не чужих, не БЮТ боится, вы же понимаете. Знаете, я раньше посмеивался над всем этими его страхами, а потом понял. Он очень хорошо знает, с кем он работает», — констатировал Чорновил. Он убежден, что страхи президента не беспочвенны. «Нет, не беспочвенны. И я думаю, что шансы не дожить у него до президентских выборов очень большие. Очень большие. А если и дожить, то оказаться в ситуации, когда свои же люди очень серьезно профинансируют, чтобы в Верховной Раде, перед выборами, случилось тоже, что и у Кучмы, что он потерял большинство. Это тоже может быть»,— отметил он.”. Ствердження від імені Т. Чорновіла, проте ніяких спроб перевірити цю інформацію не предприйнято

  Конечно, трудоустройство состоялось не без благословения Левочкина, ведь у Гурвица в администрации президента есть на кого опереться, иначе он вряд ли бы решился вернуться в украинскую политику”. Ствердження неперевіреного факту.

 • використання іронії. “Невозможное возможно: Марков зарабатівает 3,5 тысячи в год и при этом владеет элитным автопарком”

Трасса Е-95

 • Декілька матеріалів з немаркованою політичною рекламою. Матеріали подаються немовби то про добрі справи мецената, який по факту є кандидатом за мажоритарним округом, в яких він ці добрі справи і робить. “Меценат организовал праздновал дня рождения села Викторовка в Ширяєвском районе Одесской области”, “Детский сад в селе Благоево Ивановского района Одещины будет отремонтирован при поддержке мецената”, “Школьники из Ширяевского района получат Одесщины получат новые помещения для занятий”, “Савранская райбольница в Одесской области получила обновленное терапевтическое оборудование”, “Житьели семи районов Одесской области поддержали кандидатуру Ивана Фурсина на выборах в Раду”

 • Заголовок, який складається з вирваної із конетксту цитати: “Экс-мэр Эдуард Гурвиц назвал оппозицю пустышкой”. Далі в статті коментар Гурвіца до політичної ситуації, що склалась в Одесі на сьогоднішній день, невилика увага преділена коментарям щодо інших політичних сил.

 • Напів правда” Напомним, что Верховная рада Украины на заседании 3 июля 248 голосами "за" приняла во втором чтении и в целом закон "Об основах государственной языковой политики", который, в частности, предоставляет русскому языку статус "официального" (регионального) в 12 юго-восточных областях страны и Автономной республике Крым. Як відомо сам закон автоматично не надає статусу регіонального жодній мові нац. меншин, в т.ч. й російській.

 • Не перевірена інформація: стаття під назвою “Мажоры в Ананьевском районе Одесщины избили и обстреляли жителей Балтщины”. Стаття з неперевіреними фактами щодо побиття представниками Об’єднаної поозиції місцевих жителей. Більшість регіональних ЗМІ після виходу аналогічного матеріалу опублікувала іншу версію, викладену за інтерв’ю з особами, яких в цьому нападі і звинуватили. Траса Е-95 такий матеріал не опублікувала.