укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненського Інтернет-порталу «ОГО» (за період 20 серпня - 23 вересня 2012 року)


З 20.08.2012 по 23.09.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

Звіт за результатами моніторингу рівненського Інтернет-порталу «ОГО» (за період 20 серпня - 23 вересня 2012 року)
 
  1. У звітному періоді на порталі «ОГО» відсоток виборчого контенту постійно зростає, але частка у всіх матеріалах не перевищує 20% від загального обсягу. Портал маркує як політичну агітацію явно замовні статті, вони у вибірку не потрапляють. Хоча трапляються і випадки, коли явно агітаційні матеріали подаються як авторські. Цікаві блоги авторів порталу на політичну тематику. Серед основних тем – діяльність органів влади та міського голови Рівного, ретроспектива виборів, починаючи з 2002 року, формування ДВК, та проблеми організації та проведення виборів, потенційний наступник на посаді міського голови Рівного, в разі якщо діючий мер Володимир Хомко стане депутатом Верховної ради України тощо. Впливають на загальну картину і матеріали про спортивні успіхи лідера партії Удар В.Кличка. Варто відзначити, що на порталі “ОГО” найбільш збалансовано подано матеріали про різні політичні сили. Але більшість, все ж, присвячено діяльності представників Партії регіонів. Тональність переважної більшості матеріалів — нейтральна.

  2. В позитивній тональності завдяки вдало проведеному боксерському поєдинку найбільше написали про В.Кличка, тому УДАР лідер у цій категорії матеріалів (4638 знаків), трішки менше у Партії регіонів (4369) та ВО “Свобода” (4195), і зовсім в позитивній тональності не писали про КПУ. В нейтральній тональності найбільше згадували про Партію регіонів (18685), найменше “Україна Вперед” (3298) та КПУ (3280). В негативній тональності найоб’ємніші матеріали про “Батьківщину” (7880 знаків) та Партію регіонів (7527) і зовсім не було щодо КПУ, “ВО “Свобода” та “Україна Вперед”.

  3. У звітному періоді не було помітно, щоб портал надавав перевагу в пріоритетності представлення тієї чи іншої партії.

  4. Основні теми – перебіг виборчої кампанії, формування ОВК та ДВК, ретроспектива виборів з 2002 року, блоги авторів з роздумати про того за кого варто голосувати, спортивні успіхи В.Кличка, можливий наступник мера Рівного, в разі якщо діючий міський голова буде обраним до ВРУ, міліцейський рейд до одного з представників ВО “Свобода” тощо.
  5. Серед найактивніших спікерів можна виділити прем’єр-міністра М.Азарова, мера Рівного В.Хомка, голову РОДА В.Берташа, заступника голови ОДА О.Губанова, кандидата від ВО “Свобода” А.Бортніка, депутатів міської ради від ВО «Свобода» О.Лащука та від ВО «Батьківщина» Ю.Запорожця тощо.
  6. Маніпуляцій та використання медіа ефектів на порталі «ОГО» помічено не було.