укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу тернопільських Інтернет-ЗМІ за 20.08 - 23.09 2012 року


З 20.08.2012 по 23.09.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Тернопільська область

 Загальні тенденції

Протягом звітного періоду  тернопільські Інтернет-видання присвятили увагу усім політичним силам, які підлягають моніторингу. Найбільше згадувань про Партію регіонів (включаючи місцеву та центральну владу): у різних тональностях – нейтральний, негативний та позитивний. Переважає негативна тональність у три-п»ять разів більше, ніж про інші політичні сили. Нейтральні та позитивні, здебільшого, згадування про УДАР, Свободу, самовисуванців. Найменше -  про  «Україна вперед!» та  КПУ. Об»єднана опозиція висвітлюється також у різних тональностях, більше – у нейтральній.

Політичний контент складає більше 40% публікацій.  За звітний період рейтинг згадувань політичних сил виглядає так -  Партія регіонів (плюс влада), УДАР, само висуванці, Об’єднана опозиція, ВО «Свобода», КПУ, «Україна вперед!».

Найбільша боротьба в Інтернет-ресурсах розгорнулася між самовисуванцем Чайківським (ПР) та представником УДАРу В.Петровським (обидва йдуть по Зборівському виборчому округу № 165) – один на одного опубліковували негативні матеріали.

Частина публікацій в Інтернет мали просвітницький характер, були повідомлення про порушення на окружних виборчих дільницях.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Найбільше нейтральних показників отримала Партія регіонів (влада)

Найбільше негативних отримала Партія регіонів (влада)

Найбільше позитивних  отримала політична самовисуванці та партія УДАР .

Інтернет-видання Погляд найбільше  висвітлювало владу (ПР) у нейтральній та негативних тональностях. Згадувалися усі політичні сили, що підлягають моніторингу. Найчастіше УДАР згадується у позитивній та нейтральній тональностях, Свобода – у нейтральній та негативній тональностях. О»єднану опозицію журналісти подають у різних тональностях, переважає нейтральна. Про самовисуванців – здебільшого у нейтральній тональності. Найменше згадуються КПУ та «Україна-вперед!».

Інтернет-видання «За Збручем» протягом звітного періоду найбільше уваги приділило Партії регіонів, включаючи владу. Трохи менше половини публікацій мають негативну тональність. Партія УДАР має однакову кількість позитивних та нейтральних матеріалів – по 9, негативних – 8. само висуванці здебільшого представлені позитивними матеріалами, чверть публікацій – негативної тональності. Свобода у 60% представлена нейтрально, менше четвертини публікацій – позитивно, негативний лише один.Об»єднана опозиція – дві третіх позитивна тональність, решта – негативна. Про КПУ згадувалося більше у негативній та позитивній тональностях.

Пріоритетність представлення

На "головній" або в "топ-стрічці" досліджувані інтернет-ресурси найчастіше розміщують платні матеріали, які позначаються як реклама.

Теми

Приїзд політичних лідерів

Реєстрація та програми кандидатів

Приїзд Азарова

Приїзд міністра культури

Політичний аналіз від експертів

Виборчі порушення

Взаємозвинувачення

Спікери

Микола Азаров, Голова ОДА Валентин Хоптян, кандидати від партій, самовисуванці, лідери громадських організацій

Опис маніпуляцій та медіа ефектів

Підтримка кандидатів  громадськими організаціями, священнослужителями. Негативні з надсмішками заголовки, або ж навпаки надто позитивні при нейтральній публікації.