укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів (20.08.2012 - 23.09.2012)


З 20.08.2012 по 23.09.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Проміжний звіт по Кіровоградській області за 20.08. – 23.09.2012 р.

1. Загальні тенденції

Упродовж 20 серпня – 23 вересня основна увага ЗМІ регіону зосередилась на обговоренні програмних моментів представників політичних партій та рухів, активно проводився аналіз декларацій кандидатів, їхніх статків реальних та ірреальних. Також почали з’являтися перші соціологічні опитування щодо рейтингів провідних політичних сил та їх мажоритарних представників у округах переважно маніпулятивного характеру.

Також висвітлювалися візити Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, лідера партії «Україна вперед!» Наталі Королевської та №2 списку партії Андрія Шевченка, продовжується відстеження виконання програми «Центральний регіон – 2015» в чергових районах області.

Останній тиждень поруч із висвітленням підготовки до святкування Дня міста, вирізнявся на тлі попередніх виступом журналістів проти втручання в їх діяльність лідера об’єднаної опозиції Валерія Кальченка, а також прихильників Партії регіонів проти використання чорного PR у зв’язку із розповсюдженням містом листівки із закликом до фізичного знищення керівників області (в чому теж було звинувачено штаб об’єднаної опозиції).

Інтернет

Коментар найбільших та найменших показників

Партія регіонів має максимальні показники за всіма показниками в усіх інтернет-виданнях регіону.

Сайт «Весь Кіровоград» Партію регіонів представляє виключно в позитивній або нейтральній тональності. Наступною за кількістю знаків Об’єднана опозиція, але тональність вже негативна або нейтральна. Інші учасники політичного за значно меншої кількості згадувань мають переважну нейтральну тональність. На цьому сайті вже з’явилися певні соціологічні дані щодо підтримки виборцями певних політичних сил та їх представників-мажоритарників, які можна кваліфікувати певним чином маніпулятивними. На цьому ж сайті в досить нейтральній тональності з’явився перший проміжний аналіз технологій проведення виборчих перегонів провідними політичними силами. Проте поряд із цим стаття про порушення ведення виборчої агітації з боку опозиційного кандидата (представник об’єднаної опозиції «За Батьківщину», кандидат-мажоритарник по виборчому округу №99 Андрій Табалов проводив свою зустріч із працівниками онкологічного диспансеру під час обідньої перерви, і саме цей, здавалося б рядовий випадок викликав цілу бурю емоцій) свідчить про провладне спрямування цього ресурсу, оскільки висвітлюючи фактично щоденні аналогічні зустрічі провладного кандидата у представників цього сайту жодних сумнівів щодо порушення виборчого законодавства не виникало. На останньому тижні об’єднана опозиція «За Батьківщину» була представлена виключно в негативній тональності у зв’язку з поширенням Кіровоградом невідомими особами листівки із закликом до фізичного знищення губернатора області Сергія Ларіна і його першого заступника Олександра Шаталова (оскільки у листівці було згадано прізвища Валерія Кальченка та кандидата в народні депутати від об’єднаної опозиції Андрія Табалова як рятівників Кіровограда, тому авторство без жодних розслідувань було приписано штабу об’єднаної опозиції, хоч згадувані вище лідери від цього відхрещуються). У цьому випадку варто зазначити, що при досить ґрунтовному висвітленні цього випадку із позиції провладної партії та її спікерів з боку опозиції не було засвідчено жодного коментаря, натомість епізоду, коли згадуваний Валерій Кальченко, очевидно, в емоційному пориві назвав зібрання «кодлом» присвячена окрема публікація. Останнього тиждня на тлі суцільного негативу щодо об’єднаної опозиції (пікетування офісу цієї сили з приводу тиску її очільника Валерія Кальченка на ЗМІ регіону) винятково в нейтральній тональності було презентовано інформацію про візит лідера партії «Україна вперед!» Наталі Королевської та №2 списку партії Андрія Шевченка до Кіровограда.

Цілком опозиційний сайт «Гречка», продовжує висвітлення перебігу судового засідання щодо позову Партії регіонів за підтримки з боку Об’єднаної опозиції, УДАРу, Свободи, також звертає увагу на ігнорування провладним кандидатом Олександром Шаталовим засідання суду щодо протизаконного розміщення його агітаційних матеріалів у заборонених місцях та викриває певну заангажованість авторів сайту «Весь Кіровоград» щодо висвітлення перебігу виборчої кампанії опозиційними кандидатами (проаналізувавши аудиторію учасників мітингу протесту проти об’єднаної опозиції, кореспонденти сайту логічно обґрунтовують замовний характер акції та заангажованість місцевих журналістів), про втручання обласної та районної влади у справи церкви з щодо переходу Свято-Володимирського храму і громади смт. Новоархангельськ Української Православної Церкви Київського Патріархату до Української Православної Церкви Московського Патріархату, що викликало обурення священнослужителів та парафіян.

Ресурс «Фотоінформ» продовжує послідовно і досить нейтрально висвітлювати основні події, які відбувалися у місті, зокрема виконання обласних програм «Центральний регіон – 2015» та «Стоп-радон», візит Міністра Дмитра Табачника та вже майже традиційно – різнопланові акції, ініційовані представниками КПУ, про які жодне інше видання не згадує, тощо.

 

Пріоритетність представлення

Від Партії регіонів – голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін, Олександр Шаталов, (мажоритарник), від об’єднаної опозиції – Андрій Табалов, Валерій Калченко, «Україна вперед!» – Наталя Королевська, Олександр Дануца, від Свободи – Сергій Василюк, УДАРу – Максим Кідрук.

Теми

 • візит Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника;
 • візит Наталії Королевської;
 • втручання обласної влади у життя церкви;
 • декларації про доходи зареєстрованих кандидатів;
 • пікетування офісу об’єднаної опозиції;
 • продовження виконання програми «Стоп-радон»;
 • протест прихильників Партії регіонів проти застосування чорного PR з боку опозиції;
 • реалізація програми «Центральний регіон – 2015»;
 • реалізація соціальних ініціатив Президента;
 • проблеми реформи ЖКГ міста;
 • судовий позов Партії регіонів до сайту «Гречка».

 

Спікери

Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Андрій Табалов, Валерій Калченко, Сергій Василюк, Максим Кідрук, Руслан Андрійко, Наталя Королевська, Олександр Дануца.