укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу черкаського інтернету за період 20.08. - 23.09.2012 р.


З 20.08.2012 по 23.09.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Черкаська область

1. Загальні тенденції

Протягом звітного місяця було помітним збільшення кількості матеріалів про кандидатів-самовисуванців, які поступово «відбирали» показники у ПР та Об.опозиції. Врешті на кінець звітного періоду само-висуванці отримали найбільшу кількість друкованих знаків в Інтернет-ЗМІ.

Політична агітація набирала обертів та скандального забарвлення. Якщо на початок періоду мова йшла про збільшення кількості «джинси» та політичної агітації від окремих кандидатів, то на кінець вересня виникло питання про протистояння різних партій та окремих кандидатів з ПР, на користь якої працював адмінресурс та невстановлені особи, які псували агітацію інших політичних сил.

Процес формування ОВК також зацікавив Інтернет-ЗМІ, оскільки склад комісій весь час змінювався і продовжує змінюватися. Менше уваги приділялось діяльності ОВК.

 

2. Коментар найбільших та найменших показників.

Максимальні показники належать кандидатам-самовисуванцям. 39,9% друкованих знаків в Інтернет-ЗМІ були саме про цю політичну силу. Проте можна прогнозувати деяке зменшення, оскільки деякі кандидати-самовисуванці вже проявили себе як такі, що заручилися підтримкою ПР. Їх присутність в Інтернет-ЗМІ не буде додавати кількісних показників провладній партії.

Найменші показники були у партії «Україна-Вперед». Активно заявивши про себе напередодні виборчого процесу, ця партія практично згорнула свою кампанію в регіоні. Навіть її кандидати в окремих округах не створюють інформаційних приводів (за виключенням 198 ВО).

 

3. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальні показники нейтральної тональності – у самовисуванців. Основні чинники цього: активне розміщення немаркованої політичної реклами (беззаперечні лідери – Б.Губський (ВО 197) та В.Жуковська (ВО 194), зняття кандидатури О.Румика на користь П.Костенка (ВО 200) та П.Душейка на користь В.Зубика (ВО 195), війна компроматів у ВО 199 (основні фігуранти - В. Ничипоренко, С.Терещук) та ВО 198 (основні персонажі – В.Тимошенко та В.Решетняк)

Максимальні показники негативної тональності належать Партії регіонів. Застосування адмінресурсу, активна критика з боку Об.опозиції та УДАРу, смертельне ДТП під Уманню з ймовірною участю кандидата від ПР А.Яценка, «агітаційні війни» - перешкоджання іншим партіям та кандидатам та надмірне сприяння власним, забезпечили велику дозу негативу.

Максимум позитиву отримали кандидати-самовисуванці, які активно «засівають» Черкащину добрими справами і збирають вдячні публікації навзаєм.

 


4. Пріоритетність представлення.

Лідерами заголовків були:

 • ПР – С.Тулуб (голова ОДА), А.Яценко (ВО 200), В.Корж (ВО 197)

 • Самовисування – В.Жуковська (ВО 194), П.Душейко та П.Зубик (ВО 195), Б.Губський (197 ВО), В.Ничипоренко (ВО 199), П.Костенко та О.Зубик (ВО 200)

 • ОО – М.Томенко (нардеп), А.Бондаренко (керівник штабу), Н.Старікова (заступник керівника штабу)

 

5. Теми (без цифр).

 • Кандидати по округам – оцінка їх потенціалу, перспектив, діяльності.

 • Формування складу ОВК та ДВК.

 • Політична агітація кандидатів та партій – її розміщення, законність, кількість, перешкоджання тощо

 • Смертельна ДТП під Уманню та можлива участь в ньому А.Яценка (кандидат від ПР в ВО 200)

 • Зняття кандидатур О.Зубика на користь П.Костенка (ВО 200), П.Душейка на користь В.Зубика (ВО 195)

 • Виконання ініціатив Президента та піар ПР на цих досягненнях.

 

 

6. Спікери (без цифр)

 • ПР – С.Тулуб (голова ОДА)

 • Самовисування – Б.Губський (197 ВО), В. Жуковська (194 ВО), П.Костенко (200 ВО), В.Зубик (195 ВО)

 • ОО – М.Томенко (нардеп), А.Бондаренко (керівник штабу), Н.Старікова (заступник керівника штабу)

 

7. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

 

 

«Отруйний сандвіч».

На «Прочерку» була розміщена стаття

«Тулуб про ціну концерту Ротару: «Якщо подобається, то в чому проблема?»

Заголовок і додаткова інформація про вартість концерту псує враження від благих намірів Партії регіонів.

 

Приклад багатошарового отруйного сандвічу», в якому нейтральні заяви перекладені «отруйними» для кандидата коментарями та питаннями, які нівелюють будь яку нейтральність. Слід відзначити, що і сам кандидат дає привід для такого  - крик, образи, явна підтасовка фактів, матеріал супроводжується кадром з «Діамантової руки»: «Не виноватая я!» 

«Антон Яценко: исповедь перед брехунами» («Провінція»)

 

САРКАЗМ.

На сайті «Провінція» були опубліковані статті «Перед завершенням пляжного сезону "оперативні" черкаські фани Кличка "ударили" по сміттю на пляжі та «Плодитесь и размножайтесь» (про ідеї  Азарова щодо поліпшення демографічної ситуації). Статті написані саркастично, що задає певну тональність повідомленням.

Публікація «Провінції» є більш саркастично доповненою, Прочерк обмежився саркастичним заголовком.

«В ОДА розповіли історію про те, як хлопчик Помагай підріс, став губернатором та допомагав людям наліво й направо» («Провінція»).
Сергій Тулуб почув «крик душі» вчительки з англійської («Прочерк»).

Многая тебе, Дымытрыку, лета! (про В.Жуковську)

http://pro-vincia.com.ua/cherkasi/3025-mnogaya-tebe-dymytryku-leta.html

ІРОНІЯ.

Статті на «Прочерку» Черкаський губернатор «прикольнувся» з ректора національного університету (іронія голови ОДА підсилена екскурсом в історію питання), Виявляється, «регіонали» Черкащини відповідальні за все: від пологового будинку до цвинтаря (іронія додає негативу Партії регіонів), на «Провінції» - «Интриги и казусы 194-го»  (іронія робить сумнівно нейтральною характеристику всіх згаданих в статті кандидатів).

«Бондаренко: немає іншої, крім Тимошенко, а по 200-му округу Поляков - пророк її» («Провінція»)

«Скромна чарівність жашківської буржуазії» («Провінція»)

ПАТ "Азот": Як Жуковська допомогла Карасю "Луначарку" обігріти

http://pro-vincia.com.ua/novini/news_podyi/3103-pat-azot-yak-zhukovska-dopomogla-karasyu-lunacharku-obgrti.html Від Провінції: і як ми раніше жили без Валентини Борисівни?

"Платиновый" Зубик http://pro-vincia.com.ua/poltika/3128-platinovyy-zubik.html

Певний маніпулятивний характер має подача матеріалу «Після Свята першокласника влада планує відкрити Соборний сквер («Прочерк»). За назвою статті, в якій начебто йдеться про міські справи, журналісти приховали звіт про прес-конференцію С.Тулуба, на якій він розповів про стан розвитку шкільної освіти на Черкащині.

 

Маніпулювання змістом повідомлення шляхом використання заголовку.

В статті  Яценка, якого «брудними технологіями не здивуєш», прикриватиме секретар Уманської міськради? («Прочерк»).

Проныра Томенко просит Пшонку проверить - почему в художественно-техничесокм колледже Черкасс со студентов требуют мзду перед поселением в общежитие

http://pro-vincia.com.ua/novini/news_osvta/3068-vezdesuschiy-tomenko-provedal-chto-v-hudozhestvenno-tehnichesokm-kolledzhe-cherkass-so-studentov-trebuyut-mzdu-pered-poseleniem-v-obschezhitie.html

Умань: БЮТівські лебідь, рак і щука протистоятимуть «тендерному генію» з «підмоченою» репутацією

http://procherk.info/news/start-2012/10078-uman-bjutivski-lebid-rak-i-schuka-protistojatimut-tendernomu-geniju-z-pidmochenoju-reputatsieju

Маніпулювання контекстом.

Матеріал «Вночі в Смілі невідомі напали на кандидата в народні депутати від Королевської Філіпа Палютіна» (Провінція») закінчується нагадуванням, про попередній інцидент з представником «Україна-Вперед!» Решетняком, що автоматично змушує пов’язати новий епізод теж з ним.

 

Маніпуляція з макетуванням

У Черкаській області вже 105 тисяч вкладників "Ощадбанку" дякують Януковичу за "його" тисячу

http://pro-vincia.com.ua/novini/news_ekonomka/3063-na-cherkaschin-vzhe-viplacheno-kompensacyn-koshti-mayzhe-105-tisyacham-vkladnikv-oschadbanku-srsr.html

Олексій Малиновський: Як обманюють пенсіонерів? http://pro-vincia.com.ua/poltika/3084-oleksy-malinovskiy-yak-obmanyuyut-pensonerv.html

"Платиновый" Зубикhttp://p ro-vincia.com.ua/poltika/3128-platinovyy-zubik.html При чому лише на сайті, у Фейсбуці – фото нормальне.

 

 

Кінцівка змінює тональність статті

Регіонал заявив про аномальну міграцію у виборчих округах Черкащини

http://procherk.info/news/7-cherkassy/10062-regional-zajaviv-pro-anomalnu-migratsiju-u-viborchih-okrugah-cherkaschini

В статті регіонал повідомляє про порушення, а ЗМІ останнім абзацом повідомляє, що "спостерігачі назвали Партію регіонів головним порушником агітаційної кампанії."

У Черкасах за ніч облили фарбою кілька десятків бордів «УДАРу» 

http://procherk.info/news/7-cherkassy/10069-u-cherkasah-za-nich-oblili-farboju-kilka-desjatkiv-bordiv-udaru-foto

Останнім абзацом підводять до висновку про винну особу: «Іляшенко також повідомив, що сьогодні о 16 годині на Соборній площі Черкас відбудеться акція протесту черкаських «ударівців» проти свавілля влади. Він закликав приєднуватися до акції всіх, хто «більше не може терпіти нахабність влади».

Провінція, 19.09., стаття «На зустрічі Тулуба з «громадськістю Черкас» ходять тільки адепти Церкви «покращення вже сьогодні?» В цілому нейтральний і дещо іронічний текст не тільки починається саркастичною фразою, але і закінчується фразою, яка змінює тональність на негативну «Від Провінції: потилиці й піджаки, які можна роздивитись на фото зустрічі, переконують – на зустріч з Тулубом дійсно прийшли наочні приклади "покращення вже сьогодні». На фото зображені лисуваті чоловіки в костюмах».

 

Посилання на анонімних експертів

Провінція, 21.09., аналітична стаття «Електоральна арифметика 194-го округу». В статті на підстав проаналізованих соціологічних досліджень невідомого походження автор робить свій прогноз про результати виборців «Зі свого боку, маючи у розпорядженні результати соціологічних досліджень (не власного виконання, а проведених кількома різними службами), хотілося внести певні науково обгрунтовані уточнення і корективи в запропонований прогноз».

 

8. Джинса

Політичний "пілігрім" Душейко самовисунувся по 195-му округу http://pro-vincia.com.ua/novini/news_poltika/2788-poltichniy-plgrm-dusheyko-samovisunuvsya-po-195-mu-okrugu.html

Проблеми освіти та місцевого самоврядування вивчав Губський на Черкащині http://procherk.info/news/7-cherkassy/9768-problemi-osviti-ta-mistsevogo-samovrjaduvannja-vivchav-gubskij-na-cherkaschini

Віктор Корж запропонував низку інноваційних проектів для Черкащини http://procherk.info/news/7-cherkassy/9803-viktor-korzh-zaproponuvav-nizku-innovatsijnih-proektiv-dlja-cherkaschini

Кандидата в народні депутати України Віктора Коржа підтримують громадські організації http://procherk.info/news/7-cherkassy/9805-kandidata-v-narodni-deputati-ukrayini-viktora-korzha-pidtrimujut-gromadski-organizatsiyi

Щодня «швидку медичну пораду» одержує понад 30 черкащан (Жуковська) http://procherk.info/news/7-cherkassy/9820-schodnja-shvidku-medichnu-poradu-oderzhue-ponad-30-cherkaschan

Старікова: "козачки" з Криму, Донецьку та Одеси цілеспрямовано паралізують роботу черкаських ОВК  . Ідентична за змістом стаття розміщена на двох новинних сайтах. 

Губський вважає Державний прапор та Конституцію обов’язковими атрибутами кожної школи Черкащини («Прочерк»)

Черкаським першокласникам оновили парти (В.Жуковська, «Прочерк»)

Павло Костенко: «Ми об`єднуємося, щоб перемогти» («Прочерк»). Те ж саме, але під іншим заголовком, було розміщено на «Провінції» (Павло Костенко: 123-й - у Києві мітить у перші - в "Гумані").

Богдан Губський: «Основою моїх законопроектів є проблеми людей» («Прочерк»)

«Малим селам – допомогу держави», – Богдан Губський («Прочерк»)

Губський Богдан: «Підтримуючи спорт, ми підтримуємо здоров’я населення»

http://procherk.info/news/7-cherkassy/9970-gubskij-bogdan-pidtrimujuchi-sport-mi-pidtrimuemo-zdorovja-naselennja

До Дня фізкультури і спорту Віктор Корж відкрив спортивні майданчики у Тубільцях, Яснозір’ї та Гельмязеві

http://procherk.info/news/7-cherkassy/9988-do-dnja-fizichnoyi-kulturi-i-sportu-viktor-korzh-vidkriv-sportivni-majdanchiki-u-tubiltsjah-jasnoziryi-ta-gelmjazevi

Мобільна бригада кваліфікованих лікарів обстежить мешканців Золотоніського, Канівського та Черкаського районів

http://procherk.info/news/7-cherkassy/10004-mobilna-brigada-kvalifikovanih-likariv-obstezhit-meshkantsiv-zolotoniskogo-kanivskogo-ta-cherkaskogo-rajoniv

Малиновський: чому "весільний генерал" Корж заблукав на звивистих стежках 197 - го округу?

http://pro-vincia.com.ua/novini/news_komentar/3044-malinovskiy-cho.html

те ж саме, але під іншим заголовком

Малиновський: «Весільний генерал» від ПР по 197-му окрузі, або навіщо такі кандидати?

http://procherk.info/direct/177-malinovskij/10006-malinovskij-vesilnij-general-vid-pr-po-197-mu-okruzi-abo-navischo-taki-kandidati-cherkaschini

Віктор Корж впровадив на Черкащині унікальну методику профілактики сколіозу школярів

http://procherk.info/news/7-cherkassy/10021-viktor-korzh-vprovadiv-na-cherkaschini-unikalnu-metodiku-profilaktiki-skoliozu-shkoljariv

 

План соціально-економічного розвитку для кожного села складає народний депутат Богдан Губський

http://procherk.info/news/7-cherkassy/10027-plan-sotsialno-ekonomichnogo-rozvitku-dlja-kozhnogo-sela-skladae-narodnij-deputat-bogdan-gubskij

 

Володимир Зубик: «Парламент – не балаган, а звичайна господарка»

http://procherk.info/news/7-cherkassy/10081-volodimir-zubik-parlament-ne-balagan-a-zvichajna-gospodarka

20.09, Прочерк, рубрика «Новини Черкас і Черкаської області» - стаття «За найкращий чарівний палац діти отримали цінні подарунки» (Жуковська), не маркована. Одна з учасниць конкурсу, яка отримала перший приз: «Щиро дякую організаторам цього чудового конкурсу, особливо – президенту Азоту Валентині Жуковській», - ділиться враженнями дівчинка. 

21.09. Прочерк, рубрика «Новини Черкас і Черкаської області» - стаття «Богдан Губський відкрив спортивний сезон на відремонтованому спортивному майданчику Луначарки». «Радо приймали депутата і в черкаській Дахнівці, адже тут він – частий гість»..

21.09. Прочерк, рубрика «Новини Черкас і Черкаської області» - стаття «Сільським школам, дитсадкам і амбулаторіям надали допомогу» (Зубик)