укр eng

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (30 липня – 5 серпня)


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Донецька область

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (30 липня – 5 серпня)

Упродовж 30 липня – 5 серпня 2012 року найбільшу увагу интернет-ЗМІ Донецького регіону присвятили Партії регіонів (183202 др. зн.). Однак інтернет-видання, на відміну від всіх інших видів ЗМІ, достатню увагу приділили і висвітленню діяльності об'єднаної опозиції – 168 916 др. зн. На третьому місці опинився УДАР. "Україна Вперед" і КПУ було приділено набагато менше контенту. Згадки про "Свободу" носили епізодично, дуже маленькій за обсягом, характер – 8233 др.зн.

При цьому, знову нетипово для донецьких ЗМІ, Партія регіонів не стала рекордсменом за обсягом "позитиву". Найбільше за все інтернет-видання писали про ПР в нейтральній тональності (79493). Кількість згадок в позитивній і негативній тональності щодо Партії регіонів на цьому тижні було практично однаковим – 51402 др.зн. проти 52370 др.зн.

Що стосується об'єднаної опозиції, то ця політична сила в інтернет-просторі Донецького регіону стала безумовним лідером за обсягом нейтральної інформації – 114387 др.зн. Негативної інформації було майже в три рази менше – 41599 др.зн. , позитивної - в 40 разів менше, ніж нейтральної – лише 2930 др.зн.

Приблизно таке ж співвідношення нейтрал - негатив - позитив інтернет-видання продемонстрували і у висвітленні діяльності УДАРу. Про партію "Вперед Україно" нейтрально говорили в 2 рази частіше ніж негативно. Позитиви згадок не було зовсім.

Згадок про КПУ і "Свободі" було настільки мало, що простежити тенденцію не представляється можливим.

Таким чином, можна говорити, що інтернет-видання на цьому тижні охопили, нехай різною мірою, діяльність усіх політичних сил, які є об'єктами нашого моніторингу.

Однак представленість партій на різних сайтах була різною як за обсягом, так і по тональності.

Так, інтернет-видання КИД, редакція якого розміщується під одним дахом з обласною організацією Партії регіонів, є рекордсменом по згадках партії влади – 84410 др.зн. Велику частину своїх публікацій про ПР КИД дав в позитивній тональності – 38413 др.зн. Приблизно такий же обсяг зайняли публікації нейтральній тональності - 36267. Логіка стрічки новинного сайту обумовила наявність досить великого обсягу публікацій, які присвячені Партії регіонів, у негативній тональності – 9730 др.зн. Однак кількість негативу не можна порівняти з матеріалами нейтральною і позитивною тональністю.

На другому місці за обсягом публікацій на сторінках КИДа посіла об'єднана опозиція - 61944 др.зн. Переважно ці публікації витримані в нейтральній тональності, однак "негативу" не набагато менше - 24373 др.зн. Що стосується позитивної тональності (лише 771 др.зн.), то обсяг таких публікацій в 77 разів поступається "позитиву" і "нейтралу".

УДАР згадувався переважно в нейтральній (10635 др.зн.) та негативної тональності (3991 др.зн.). Згадки про "Україну Вперед", КПУ і "Свободу" були епізодичними і непоказовими.

Інтернет-видання "Остров" більшу частину своєї віртуальної площі на цьому тижні віддало об'єднаної опозиції - 46954 др.зн. Домінуюча більшість публікацій була в нейтральній тональності - 40547 др.зн. "Негативу" і "позитиву" було значно менше - 4248 др.зн і 2159 др.зн. відповідно.

Партія регіонів, яка за обсягом контенту зайняла на "Острові" 2 місце (37684 др.зн.), впевнено лідирує за кількістю "негативу" - 22924 др.зн. Приводом для цього на цьому тижні став, на думку видання, проведений у радянських традиціях з'їзд ПР. Крім того, негативний контекст мали і публікації, в яких аналізувалися виборчі списки Партії регіонів. Що до інформації позитивної тональності, то такий ва "Острові" на цьому тижні було всього 811 друкованих знаків. На 2 місці по "негативу" знаходиться УДАР - 9247 др.зн. Про "Свободу", КПУ і "Україна Вперед" згадок у негативній тональності не було зовсім.

"Новости Донбасу" більше за все своєї віртуальної площі надали Партії регіонів - 61113 др.зн. Більшість публікацій - нейтральна тональність (35016 др.зн), приблизно стільки ж - 31198 др.зн.) - у негативній тональності. 6757 друкованих знаків «Новини Донбасу» присвятили Партії регіонів у нейтральній  тональності. На друге місце видання вивело об'єднану опозицію - 46957 др.зн. Переважна більшість матеріалів (41016 др.зн) було представлено в нейтральній тональності, удвічі менше - 15374 др.зн. - у негативній. "Позитиву" у "Новин Донбасу" знайшлося всього 2246 др.зн.

Приблизно в такій же пропроціі розподіль симпатії інтернет-видання до політичної партії УДАР. Однак у кількісному відношенні УДАР на сторінках "Новин Донбасу" отримав удвічі менше друкованої площі: 17595 др.зн. - нейтральна тональність, 5498 др.зн. - негатітвна і 1818 др.зн. позитивна. "Вперед Україно" представлена ​​приблизно однаковою кількістю нейтральних матеріалів (4633 др.зн.) і негативних (5397 др.зн.). "Свобода" несподівано стала лідером серед усіх політичних сил по друкованим знакам позитивної тональності - 6911 др.зн.

Інтернет-видання "Новости Донбасса" позиціонує себе як незалежна. При цьому на цьому тижні намітилася тенденція публікації матеріалів, які мають ознаки замовних. Для цього видання створило спеціальну рубрику "Робота в округах". У ній розміщуються іміджеві статті про представників чинної влади та членів Партії регіонів. Ці матеріали не тільки вставляються в новинну стрічку, а й розміщуються на головній сторінці сайту, в самому центрі екрану. Статті, які мають ознаки замовних, таким чином, знаходяться в полі зору читачів набагато більше, ніж звичайні новини. На цьому тижні "Новини Донбасу" "працювали в округах" з місцевим депутатом Партії регіонів і відомим "регіоналом" - народним депутатом і кандидатом - Тетяною Бахтєєвою. Видання розмістило в придуманій рубриці без позначки "Політична реклама", відверто пропогандістскіе передвиборні статті про двох представників влади.