укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за 06.07. - 12.08.2012


З 06.08.2012 по 12.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Загальні тенеденції

Впродовж 6 – 12 серпня 2012 року, традиційно, найбільше уваги в Інтернет ЗМІ приділялося висвітленню діяльності Партії Регіонів. При цьому, варто зауважити, інформації, яка стосувалася Обʼєднаної опозиції менше майже в три рази, інших політичних партій – ще менше. Найактивніше висвітленням діяльності політичних партій займався «Перець Волинський», найпасивніше – «Волинська Правда». Варто відзначити, що Інтернет видання «Волинська Правда» не висвітлювало діяльності Обʼєднаної опозиції, «Удару», «України - Вперед» та кандидатів по мажоритарних округах; «Під Прицілом» не подавало інформації про «Свободу», «Удар», «Україну - Вперед». У «Волинських новинах» не висвітлено діяльностії  Обʼєднаної опозиції, «Свободи», «Удару» та «України - Вперед».

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Лідером за кількістю друкованих знаків позитивної тональності залишається Партія Регіонів, мінімальної – «Батьківщина»; діяльність «Свободи», «Удару», «України - Вперед» та КПУ в позитивній тональності не висвітлювалася.

Найбільше в негативній інформації висвітлювалася Обʼєднана опозиція, найменше – КПУ. Негативної інформації про «Свободу», «Удар», «Україну - Вперед» та кандидатів-мажоритарників не було.

Найактивніше в нейтральній тональності висвітлено діяльність Партії Регіонів, найпасивніше – кандидатів по мажоритарних округах.

Теми

Впродовж цього тижня продовжувала висвітлюватись тема підписання законопроекту «Про засади мовної державної політики» та висунення кандидатів в депутати ВРУ. Актуальними цього тижня були також такі теми: 

  • досягнення місцевої влади (відкриття нового садочка, перспектива забезпечення волинських дітей-сиріт житлом, вручення доїльних апаратів селянам, відпочинок волинських дітей у Китаї)
  • діяльність Уряду (виділення коштів на закупівлю медичного обладнання та меліорацію земель Волині, обіцянка підвищити стипендії студентам);
  • недовіра опозиції Януковичу;
  • аналіз ситуації у ВО № 23 з центром у Маневичах;

Опис маніпуляцій та медіаефектів

Впродовж звітного періоду в Інтернет ЗМІ було прослідковано окремі маніпулятивні технології. Особливо яскраво це було виражено у статті на «Волинь Пост», у якій з сарказмом висвітлено політичну діяльність депутата облради та кандидата в депутати ВРУ по ВО № 21 з центром у Ковелі. Використовується технологія «наклеювання ярликів» («рестайлінговий» Гузь), «навідного питання», на яке вже передбачено відповідь. Стаття містить виключно негативну, односторонню характеристику, що свідчить про її замовний характер.

Ще в одній статті на «Волинській правді» робиться спроба проаналізувати ситуацію у ВО № 23. При характеристиці кандидатів автор вдається до оціночного судження, використовуючи при цьому неперевірені факти. Використовується маніпулятивна технологія «останнього слова», адже вкінц автор стверджує, що той,хто програв перший раз, програє і вдруге. Цим самим він стверджує програш у цьому окрузі Грицюка А. Не важко здогадатися, що кандидатом на перемогу залишається лише Єремєєв І., адже, незважаючи на критику всіх кандидатів, у статті він вигідно вирізняється на їхньому фоні.  

Статті, які можна віднести до політичної реклами, за винятком «Волинських новин», не мають відповідних позначок.