укр eng

Звіт за результати моніторингу сумських інтернет-видань з 30.07 по 05.08.2012 року


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Сумська область

Звіт за результати моніторингу сумських інтернет-видань з 30.07 по 05.08.2012 року

Моніторинг включає аналіз 3-х регіональних інтернет-видань:

–       «Сотня»

–       «Всі Суми»

–       «XPRESS»

Загальні тенденції.

У звітному періоді розпочалась кампанія по висуненню кандидатів у народні депутати по мажоритарних округах. Практично всі публікації у всіх інтернет-виданнях мали іміджевий характер.

Головні теми тижня

Про дослідження руху «Чесно», «Сумчанам приносять листи від Чмиря, де він скаржиться, що на Партію регіонів тиснуть», «Честная подстава: главный “ударовец” области объяснил, почему его вычеркнули из списка», «Задвинули: Клочко и Лысенко - во второй сотне оппозиционного списка» (про список партії Батьківщина»), «Александр Костенко поможет «белопольскому соловью» стать знаменитым. Ты не один – мы вместе, благотворительный фонд», «Ралі-рейд «Баха 1000»,  «Первые лица государства приедут на Сумщину открывать жилой дом», «Cумська делегація на XIV з'їзді Партії регіонів», публікації про висунення кандидатів у округах.

Тенденції висвітлення діяльності політичних партій

«Всі Суми» та «XPRESS» вирізнилися тим, що приділили майже всю увагу або потенційним кандидатам від влади, або їх майбутнім технічним кандидатам. Надто багато уваги «XPRESS» приділила Олександру Костенку, Володимиру Токарю, досягненням ПРУ в регіоні. Що говорить про цілеспрямованість і заможність публікацій у виданні.

Тональність інформації

Публікації у переважній більшості мали нейтральну тональність. Негативну тональність мали публікації у «Всі суми» та «XPRESS»: «Задвинули: Клочко и Лысенко - во второй сотне оппозиционного списка» про формування списку кандидатів від опозиції. А також у «XPRESS»: «Свято-Воскресенський храм у Сумах отримав кошти від кандидата в нардепи і надав йому можливість агітувати серед прихожан» про Олександра Волкова. Майже кожен день видання ряснить публікаціями у позитивній тональності на користь влади та ПРУ. Наприклад: «Юрий Чмырь: «Сумщина станет театральной Меккой», «Сумщина становится центром автомобильного спорта Украины», «Сумщина должна станет столицей мирового кадетского движения». Ну прямо таки за чинної влади Сумщина набула перспективи стати «Нью-Васюками» номер 1.  

Спікери

Віталій Кличко – голова партії «Удар», Ігор Тесленко – кандидат по ВО 157, Анатолій Єпіфанов – кандидат по ВО 157, Олександр Костенко – кандидат по ВО 157, Олексій Мовчан – секретар Сумської міськради, кандидат по ВО 157, заступник губернатора Сергій Слизький, Володимир Токар - кандидат по ВО 158,

Маніпуляції та медіаефекти

Не спостерігалися.