укр eng

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (6 - 12 серпня)


З 06.08.2012 по 12.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Донецька область

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (6 - 12 серпня)

Упродовж 5 - 12 серпня 2012 року найбільшу увагу інтернет-ЗМІ Донецького регіону присвятили Партії регіонів (167704 др. зн.). Однак інтернет-видання, на відміну від всіх інших видів ЗМІ, достатню увагу приділили і висвітленню діяльності об'єднаної опозиції –65516 др. зн. На третьому місці опинився УДАР. "Україна Вперед" і КПУ було приділено набагато менше контенту. Згадки про УДАР, КПУ "Свободу" та «Украину Вперед» носили епізодичній, дуже маленькій за обсягом, характер – 8233 др.зн.

Партія регіонів на цьому тижні стала рекордсменом за обсягом "позитиву". Найбільше за все інтернет-видання писали про ПР в нейтральній тональності (77332 др.зн.). Згадок в позитивному контексті про Партію регіонів було трохи менше - 53512 др.зн. Досить багато дісталося партії влади і негативу - 36860 др.зн.

Що стосується об'єднаної опозиції, то ця політична сила в інтернет-просторі Донецького регіону посіла 2 місце після Партії регіонів за обсягом нейтральної інформації – 65884 др.зн. Негативної інформації було майже в 4 рази менше – 16786 др.зн. , позитивної - в 40 разів менше – 2846 др.зн. Приблизно однакова і дуже невелика кількість контенту нейтрального змісту було присвячено КПУ і партії УДАР - 13133 др.зн. і 14251 др.зн. відповідно. При цьому УДАР, на відміну від КПУ, заробив трохи негативу - 4670 др.зн.

Згадок про «Свободу» було настільки мало, що простежити тенденцію не представляється можливим.

Таким чином, можна говорити, що інтернет-видання на цьому тижні охопили, нехай різною мірою, діяльність усіх політичних сил, які є об'єктами нашого моніторингу.

Однак представленість партій на різних сайтах була різною як за обсягом, так і по тональності.

Так, інтернет-видання КИД, редакція якого розміщується під одним дахом з обласною організацією Партії регіонів, є рекордсменом по згадках партії влади – 92937 др.зн.

Крім того, саме КИД став лідером за "позитиву" на користь ПР - 45521 др.зн. Трохи менше матеріалів було подано в нейтральній тональності - 41259 др.зн.

Найменше уваги Партії регіонів приділили "Новости Донбасса" - 41920 др.зн. Більшість публікацій було в нейтральній тональності - 22005 др.зн. Досить великий блок матеріалів "Новин Донбасу" мав негативне забарвлення - 14846 др.зн. Матеріалів позитивній тональності було вкрай мало. При цьому значна частина з них має ознаки прихованої політичної реклами. Для цього видання створило спеціальну рубрику "Робота в округах". У ній розміщуються іміджеві статті про представників чинної влади та членів Партії регіонів. Ці матеріали не тільки вставляються в новинну стрічку, а й розміщуються на головній сторінці сайту, в самому центрі екрану. Статті, які мають ознаки замовних, таким чином, знаходяться в полі зору читачів набагато більше, ніж звичайні новини. На цьому тижні "Новини Донбасу" "працювали в округах" з відомим "регіоналом" - народним депутатом і кандидатом Ігорем Шкірею і кандидатом від партії влади і депутатом Донецької обласної ради Олександром Бобкововим. Матеріали, які мають усі ознаки політичної реклами "Новости Донбасса" подали в двічі - в новинній стрічці і в рубриці "Робота в округах", для якої на сайті виділено найкраще місце.

Найбільше уваги об'єднаної опозиції було приділено на сайті КИД - 31373 др.зн. Переважно, згадки про «Батьківщині» були нейтральні - 21930 др.зн., але за кількістю «негативу» даний сайт впевнено посідає перше місце. «Остров» і «Новости Донбасса» приділили уваги опозиції теж достатньо багато - 25127 др.зн і 29016 др.зн відповідно. Більшість контенту цих сайтів - в нейтральній тональності.

«Остров» найбільш за все уваги на цьому тижні приділив Партії регіонів. При цьому, слід зазначити, що більша частина контенту була у негативній тональності. Приводом для негативу стали факти тиску влади на опозиційних кандидатів, а також заяви самих регіоналів, які у виборчі списки не потрапили і мажоритарного округу не отримали. Так, багато негативу на адресу Партії регіону було висловлено з уста Володимира Ландика, слова якого процитував «Остров»: «Без их ведома и муха не пролетит», «Узкий сходняк из начальства и приближенных бизнесменов».

Негатив по відношенню до партії влади на цьому тижні посилювався дублюванням деяких тем з новинної стрічки в так звані топ-новини (виносяться окремо на саме видне місце екрану і перебувають у полі зору читачів довше, ніж звичайна новина). На цьому тижні однією з головних новин «Остров» зробив інформацію про те, що Партія регіонів подала в ЦВК не той список, який був затверджений на з'їзді: «Регистрация избирательного списка Партии регионов ЦИК может быть отменена. Есть иск в суд»