укр eng

Новини

Служба крові в Україні: реалії і "картинка" у ЗМІ

08.03.2017

Тренінг для журналістів про те, як висвітлювати реформу служби крові за найвищими професійними стандартами. Захід відбудеться в рамках проекту «Кров новин – новини крові».

12.00 – 12.20 – представлення результатів моніторингу висвітлення проблем донорства та реформування служби крові у телевізійних, друкованих та онлайн-ЗМІ Кропивницького, Житомира, Львова і Харкова. Кількісні і якісні показники, коментарі медіа-експертів.

12.20 – 13.00 - перегляд і аналіз сюжетів, публікацій у пресі та онлайн-ЗМІ про донорство крові. Які теми порушуються, чи відповідає висвітлення професійним та етичним стандартам журналістики. Які теми у сфері донорства висвітлюють, а які замовчують житомирські, львівські, харківські та кіровоградські мас-медіа? Чому тема донорства крові нині – одна з найактуальніших для журналістів? Що заважає Україні побудувати сучасну службу крові? Як журналісти можуть рятувати життя, просто виконуючи свої професійні обов’язки? Також організатори поділяться конкретними професійними прийомами та навиками, зокрема з «олюднення» матеріалів та уникнення «кадрів-канібалів».

13.00 – 14.00 - «Правда і міфи про донорство крові»: оптимальні підходи та технології висвітлення реформи системи крові. Відповіді на поширені запитання, такі як: Хто може і хто не може бути донором крові? Чого не можна робити упродовж трьох днів до запланованої донації? Чи можна їсти в день донації? Скільки кабінетів слід обійти, щоб здати кров? Чи платять донорам? Що робити, якщо ви прийшли здати кров, а вам відмовили в цьому праві?Чому важливо здавати кров не імпульсивно, а регулярно? Як сталося так, що донорської крові бракує і водночас її виливають? Що дорожче: заготовити кров чи утилізувати?  

Тренери:

Олександр Чекмишев, доктор наук із соціальних комунікацій, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, медіа-експерт Асоціації «Спільний простір»

Юлія Новобранець, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України»

 

Організатори: Асоціація «Спільний простір», ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Контактна особа для реєстрації:

Вікторія Талашкевич, 050-321-39-1